Sarımsak Limon

Sarımsak Faydaları

Sağlıklı beslenmenin yollarından biri öncelikle doğada ki mucizelerden faydalanmaktan geçer. Doğada yetişen tüm sebze ve meyveler insan sağlığı için yaratıldığından hangisinin hangi işlevi olduğunu öğrenmek gerekir. Gerçekten de doğa bir şifa kaynağı ve doğal eczanedir. Yeter ki kıymetini bilip ona göre değerlendirelim. Bildiğiniz gibi eczanelerde üretilen tüm ilaçlar doğadan yaratılmakta ve bizim sağlığımız için değişik kimyasallardan geçerek kullanımımıza sunulmaktadır. İlacın bile doğadan yaratıldığını bildiğimiz halde bunu doğal yoldan tüketmeyi niye akıl edemeyiz bilememekteyim.

Sarımsak  Kokusu

Örneğin tabiatın en önemli antibiyotiği olarak gösterilen sarımsak tam bir şifa kaynağı ve tüm hastalıkların ilacıdır. Düzenli sarımsak kullanan kişilerin antibiyotik kullanma ihtiyacının kalmayacağını hekimler de söylemektedir. Sarımsak gibi mucizelerin insan sağlığına bu denli faydaları bilinmesine rağmen çoğumuz kötü kokusu nedeni ile kullanmaktan imtina ederiz. Aslında her gün 3 diş sarımsak bizi tüm hastalıklardan koruyacağı gibi son derece de dinç yapacaktır. Sarımsak düzenli kullanılması halinde cinsel gücü de artırdığından bir çeşit afrodizyak da denilebilir. Sarımsak kolestrolü düşüren özelliği ile de en çok kolestrol hastalarının kullanımında işe yarar. Kolestrolü düşürmekte bire bir olan sarımsak aynı şekilde düzenlemesini de sürekli hale getirerek düzenli bir kolestrol ile yaşamımızı sağlar.

Sarımsak  ve Limon

Sarımsak öylesine büyük bir mucizedir ki iyi gelmediği hastalık yok denecek kadar azdır. Kansere karşı da çok iyi bir savunma silahıdır. Sarımsak içindeki etken maddeler ile kanser hücreleri ile savaşmakta ve kanser oluşumunu sağlayan hücreleri vücudumuzdan yok etmektedir. Sarımsak sadece bu bahsettiğimiz hastalıklar değil daha sayamayacağımız kadar etkili bir mucizedir. Bilinen bir diğer özelliği de kalp ve damar tıkanmalarını önlemesidir. Sürekli sarımsak kullananların kalp ve damar tıkanması pek görülmemektedir. Çünkü damar tıkanmasını önleyen özelliği ile tıkanmalar uzak durur.

Sarımsak limon kürü

Sarımsak bir kür olarak ta kullanıldığında bizim sağlıklı yaşamımızın yolunu açacaktır. Sarımsak kürü yüz yıllardır Rusların kullandığı ve halen kullanmaya devam ettiği bir mucize kullanım şeklidir. Ruslar o kadar soğuk bir memlekette yaşamalarına rağmen kolay kolay soğuk algınlığı ve gribe yakalanmazlar. Bunun altında birazdan vereceğimiz sarımsak kürü gelir. Kür uygulaması şu şekilde gerçekleştirilmelidir. Büyük bir cam kavanozun içine 2.5 litre limon suyu sıkınız. Sonra bunun için 35 adet soyulmuş sarımsağı ilave ediniz. Ağzını iyice kapattıktan sonra 30 gün dinlenmesini bekleyin. Her gün birkaç kez salladıktan sonra 30 günün sonrasında içmeye başlayabilirsiniz. Her sabah aç karnına kahvaltıdan en az yarım saat önce içeceğiniz sarımsak suyu sizi tüm hastalıklardan uzak tutacaktır. Yarım bardak sarımsak suyu sizi gün boyu dinçte tutacak ve size inanılmaz bir enerji de sağlayacaktır. Bu kür bitene kadar her gün düzenli kullanımı halinde etkili olacağından gün aksatmamaya dikkat ediniz.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

1 yorum

  1. ben 2007de damarlarimda sizi ve yuksek tansiyon olmustum kisa bir sure ve bu kuru baska sekild edenedim biryerde duydum ama nerden duydugumu hatirlamiyorum yarim litre limon suyuna 8 adet ezilmis sarimsak koydum ve limonlar alta inene kadar bekledim yani attiginizda uste kalir bir kac gunsonra iner ben sanirim 5 gunde inmisti ve ictim cok iyi gelmisti ve bugun yine ayni seyi yasiyorum yuksek tansiyonum var ve bu kuru yapmak istiyorum bakalim ayi etkiyi gosterckmi herkese gecmis olsun

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir