Sarı kantoron ile yanık tedavisi

Günümüzde birçok insan mütenevvi sağlık sorunlarının tedavisini doğanın eczanesinde aramakta olduğundan, yanık tedavisi içinde bitkisel yöntemlere başvurmak isteyenlere sarı kantaronun yanıklar üzerindeki etkilerinden bahsetmek istedik. Strese ve depresyona iyi geldiği söylenen sarı kantaron bitkisinin yanıklar üzerinde de büyük faydası bulunmaktadır. Vücudunuzun herhangi bir yerinde husule gelen yanıkların tedavisi için sarı kantaron kürünü kolayca hazırlayabilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yaprakları ve çiçekleri ile insan sağlığına mütenevvi faydaları bulunan sarı kantaron bitkisini yanık tedavisinde kullanmak için çiçeklerini kullanacaksınız. Sarı kantaron bitkisinin toplamış olduğunuz çiçeklerini bir elek yardımıyla iyice yıkayıp süzmenin gerekecek. Ardından cam bir kavanozun içine yıkayıp süzdüğünüz sarı kantaron çiçeklerini koyup içine de bir miktar halis zeytinyağı eklemelisiniz.

Sarı kantaronun çiçekleri ve zeytin yağından oluşan karışımı yaklaşık bir ay kadar cam kavanozun içinde bekletmeli ve daha sonrasında yanıkların üzerine sürülmelidir. Hem yanığının bir an evvel iyileşmesi hem de yaranın ciltte iz bırakmaması için bu karışım oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir