Sağlıklı Diyet Nasıl Yapılır

Sağlıklı Bir Diyet Nasıl Yapılır?

Bir diyet programı, sağlık açısından tehlike arz etmediği derecede önem kazanır.Sağlıklı diyet açısından tehlike saçan diyet programları, doktorların da kontrolünden uzak olduğu için tavsiye edilmemekte ve bu programlara karşı bireyler bilinçlendirilmeye çalışılmaktadır.

İnsanların bilinçsiz ve dengesiz bir şekilde beslenmelerinden ötürü kilo ve sağlık problemleri oluşmaktadır.Sağlıklı diyet Kilo problemlerinin beraberinde getirdiği sağlık problemleri de adeta “cabası” olarak nitelendirilmektedir.Dengeli beslenmenin Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilköğretimden bu yana özendirilmesi ve küçüklere aşılanması toplum sağlığını doğrudan kontrol almaya yönelik bir harekettir.

Toplum sağlığı açısından da endişe duyulmasını engelleyecek bir çalışma yapılması, bilinçlendirme seminerleri ve aile hekimlerinin de el birliği yapması bu topluma doğru beslenme alışkanları edindirecektir“Sağlıklı bir diyet programında, meyve, sebze bol bulunur.” Gibi bir yorum tamamen yanlış olacaktır. Neden yanlış olur’una gelince, diyet, kişinin probleminin ele alınarak hazırlanması gereken bir problemdir.

Kilo vermek isteyenler için her diyet uygun değildir. Sağlıklı diyet Vücutta alerji durumları, tansiyon durumları, kolesterol ve benzeri durumların kontrolünün sağlanıp diyete o şekilde başlanması gerektiği için her diyet her vücuda uymaz.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir