SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü,Ne Zaman Emekli Olurum

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Gerekli Besinler

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Gerekli Besinler

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Gerekli Besinler Nelerdir ?

Her gün spor yapmak sağlığımıza iyi gelebilir fakat daha sağlıklı bir hayat için besinler bir o kadar önemlidir.Bu yazımızda sizlere sağlıklı bir yaşam için gerekli besinlerin isimlerini ve etkilerini kaleme alacağız;

Kemiklerin gelişimi için kalsiyum oldukça gereklidir. Yoğurt ve süt bu gelişime yardımcı olur.

Bağışıklığınızı artırmak için elma suyu, bu antioksidan vücudu güçlendirir ve hastalıklara karşı daha dirençli olmamızı sağlar.

Bir bardak brokoli 100 oranındaki C vitamini demektir. Bu ise cildi esnek yapar. Ayrıca brokkolinin bünyesinde beta karoten var ki, bu da vücuda A vitamini kazandırır. Bu vitamin hücrelere yaralıdır ve yaşlı hücrelerin yerine gençleri yaratıyor.

Sağlıklı karbonhidrat için patates iç yağlanmaya karşı mücadelede güçlüdür. Ayrıca patates kalp hastalıkları ile mücadelede de çok iyidir, çünkü kalp basıncı düşük tutmakta yardımcı olur.

Ispanak yeşil sebzenin içeriğinde K vitamini, kalsiyum ve magnezyum var. Bu birleşme size kemiklerinizi güçlendirmeye yardımcı olur.

Avrupalı ​​araştırmacılar tespit ettiler ki, yarım bitter çikolata yiyen insanlar 200 kalori kazanıyorlar ve stres hormonunu azaltıyor.

Araştırmalardan biri gösterip ki, günde yaklaşık en az bir mantar yiyen kadınlarda yüzde 64 göğüs kanseri riski azalır.

Kalp hastalıkları için sardalya bu küçük balıklarda omega-3 asidi var. Günde 1 gram bu balıktan yemek siz kalp krizi riskini azaltabilirsiniz.

Avokado size düz karın kazandırabilir.

SGK Yorum Kullan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir