Kategoriler
Güzellik ve Estetik Sağlık

Sağlıklı Bir Saç için Yapılması Gerekenler

 

Fön, maşa, düzleştirici derken saçı süpürgeye dönenler bu yazımızı iyi okuyun zira bu yazı tam size göre!

Saçınıza doğal parlaklık vermek isterseniz saçınızı ılık suyla yıkamanızı tavsiye ederiz. Eğer saçınızı sıcak suyla yıkarsanız saçınızdaki yağlar  uçup gidiyor. Bu yağlar saçınıza doğal parlaklık veriyor. Buz gibi suyla da saç yıkanmaz tabi. Şampuanla saç derinize masaj yapmayı unutmayın!

Saçınızın hacimli olmasını isterseniz bu tamamen genlerinize ve stilinize bağlı. Kızıl saçlıysanız eger şanslısınız. Saçlarınız doğuştan dolgun. Eğer ki kızıl değilseniz siz de hacimli saçlara sahip olabilirsiniz. düşük ısılı fön yada düzleştirici yardımı şart.

Hemen kurusun diye fön makinesini en sona alıp yüksek ısıyla kurutmaya karşıyız!  İsviçreli bilim adamları boş durmamışş bunu da araştırmış. Isı fark etmiyor. Hepsi aynı sürede kuruyor. Sadece fazla gürültü çıkarıyor.

Tarak en basit kuralların başında gelip gün içinde 50 ile 100 arası saç döküyoruz. Hırslı hırslı taramak da bunun daha fazla sayıya çıkmasına olanak veriyor.

At kuyruğu ve örgünün saça zararını bilseydiniz asla birdaha yapmazdınız. Hele saç ıslakken böyle şeyleri hiç denemeyin. Islak saç her zaman kuru saçtan daha kırılgandır.

Fönü tercih etmek yerine havluyu deneyebilirsiniz. Eğer vaktiniz varsa saçınızın tamamını havluyla kurutun. Bırakın kendi haline kurusun bu emin olun çok daha sağlıklı.

Sağlıklı bir saç için balık ve kuruyemiş yiyebilirsiniz. Faydası vardır.

 

 

Yazar admin

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir