Saç Bakımı

Evde Saç Bakımı

Parlayan ve güçlü görünümlü saçlar hemen hemen bütün bayanların sahip olmak istediği saç tipleridir. Bunun için öncelikle kişinin saçının yapısını bilmesi ve ona göre bakım uygulaması gerekir. Herkesin farklı saç yapıları vardır. Kiminin kuru, kiminin yıpranmış ,kiminin kalın ince telli, yağlı kuru saçlar, kolay kırılan saçlar vb gibi.

Bitkisel Saç Bakımı

Saçlarınızı fazla kimyasala boğmaktan kaçının ve saçlarınızı doğal yollarla beslemeye çalışın. Örneğin parlak ve hacimli görünen  bir saça sahip olmak için saçınızı zeytinyağı ile masaj yapıp tarayın yaklaşık bir buçuk iki saat saçınızda bekletin diplere işlemesi için.. Saç diplerinizde kuruma ve kaşıntı varsa sirke ile yıkayıp on, on beş dakika bekleyip durulayın. Hafta da bir kere bitkisel saç maskesi uygularsanız saçınız daha sağlıklı görünüme kavuşur.  Böyle basit saç problemlerinde hemen kimyasal ürünlere değil de bu gibi faydası ve çözümü yüksek doğal yollara başvurursanız hem cebiniz hem de sağlığınızdan ödün vermemiş olursunuz.

Doğal Saç Bakımı

Islak saçı tararken öncelikle uçlardan başlayıp diplere doğru fazla yıpratmadan narince kalın dişli bir tarakla tarayın. Saç kremi kullanırken diplere değil de uçlarına sürmeye özen gösterin. Diplere yoğunlaşırsa çabuk yağlanmasına neden olur. Aynı zamanda çok sıcak su ile durularsanız bu da saç dibindeki yağın çabuk üremesini sağlar. Saç kırılmaları da genellikle saçın ıslakken sertçe taranmasından oluşur ve kırık saç zamanla ikiye ayrılır bu da saçın uzamasını önler.

Saç Bakımı Maskeleri

Aynı zamanda sert sıkı tokalarla saçınızı bağladığınızda saçınızın çekilmesine ve dökülmesine neden olur bu da derilerin zayıflamasını ve saç tellerin kolay kopmasına yardımcı olur. Onun için saçınıza çok narin ve yumuşak davranın. Unutmayın saç bakımla güzelleşir, uzar ve gösterişli bir görünüme kavuşur.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir