SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü,Ne Zaman Emekli Olurum

Psikologun Atılganlık Konusunda Önerileri

Psikologun Atılganlık Konusunda Önerileri

Günümüzde kendisini suçlayan ve düşünmesi gereken öncelikli kişinin kendisi değilde karşıdaki olduğunu sanan bir çok kişi vardır. Gaziosmanpaşa Belediyesi Aile Danışma Merkezi tarafından yapılan seminerde  “Kişisel Gelişim, Girişkenlik ve Özgüven’ konusunda dinleyicilere bir takım tavsiyede bulunan Psikolog Esra Dilek  “Başkası üzülür, bozulur, kırılır ya da ‘gibi aslında gerçekçi olmayan düşüncelerle kendisini baskılayan kişilerin sayısı bir hayli fazladır” sözünü vurguladı.

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından yapılan seminerde konuşmacı olarak gelen Esra Dilek dinleyenlere bir takım öneride bulundu.  İnsanın kendisiyle ve çevresiyle barışık olması kişinin olumlu ve olumsuz yönlerinin neler olduğunun farkında olması demektir dedi. Ve özgüven sahibi kişilerin kendisinin olumlu ve olumsuz yönleriyle barışık olduğunu gösterir. Ve bunlarla yüzleşmesini sağlar şeklinde konuştu.

Toplumda birçok kişi belirli nedenlere bağlı olaraktan girişken olmaktan kaçınmaktadır. Ayıp olur, Başkası üzülür, Hemen Ben atlamayayım vs. gibi sebeplerle öne çıkmaktan veya girişken olmaktan kaçınmaktadır.  Girişken olma yolunda birkaç ipucu da veren doktor kendinizi karşı tarafa aktarırken mümkün olduğunca beden diliyle hareket edilmesini öneren Esra Dilek karşı tarafında mutlaka dinlenilmesini istedi.  Beden dilinizin söylediklerinize mutlaka ilgili olmasını isteyen Psikolog karşınızdakiyle göz kontağı kurmak söylemek istediklerinizi rahatça söylemenizi sağlar şeklinde konuştu.

İHA

Kaynak: HaberTürk

SGK Yorum Kullan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir