Prostat İltihabının Belirtileri Nelerdir?

Prostat bezinde yer alan sperm kanallarının başta coli ismi verilen bakteri gibi çeşitli bakterilerden dolayı enfeksiyonun oluşması ve bu enfeksiyonlara karşı vücudun iltihap olarak karşılık vermesi prostat iltihabı denilen sağlık problemini husule getirir. Ancak her prostat iltihabı bu tür bakterilerden dolayı otaya çıkıyor da denemez. Lakin her ne sebeple olursa olsun prostat iltihabı belirtileri hep aynıdır.

 

Prostat iltihabı belirtileri

 

Prostat iltihabı bulaşıcı bir hastalık olmadığından cinsel ilişki ile bulaşma ihtimali yoktur. Prostat iltihabının belirtileri hissedilir hissedilmez hastalar tedavi olmalıdır. Aksi durumda prostat iltihabı sinir hastalıklarına sebep olabilir.

Akut ve kronik olmak üzere iki şekilde husule gelen prostat iltihabının akut belirtileri, şiddetli ve aniden ortaya çıkan ağrılar, idrar esnasında yanma ve acı hissetme, ateş yükselmesi ve titreme nöbetleri olurken kronik prostat iltihabının belirtileri ise hafif ağrılar, testislerde ortaya çıkan ağrılardır. Kronik prostat iltihabı sinsice ilerlediği için çoğu zaman hiçbir belirti göstermez.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir