SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü,Ne Zaman Emekli Olurum

Pırıl Pırıl Bir Cilt için Yapmanız Gerekenler

Pırıl Pırıl Bir Cilt için Yapmanız Gerekenler

Yaza hazırlıklı olmak henüz yaz gelmeden vücudunu yaz mevsimine hazırlamak isteyen bayanlar elbette çok vardır. Eğer sizde bu saydıklarımızı yapmak istiyorsanız kimyasal peeling sizin çözümünüz olabilir.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Burçak Bozdemir Aral dan parlak ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak için en sık tercih edilen yöntemlerin başında gelen kimyasal peeling hakkında ufak bir söyleşi yaptık.

Yüzdeki koyu renkli lekerele , güneşe ve yaşa baplı oluşan deri değişikliklerine aynı zamanda akne izleri ve yüzeysel kırışıklıklarda etkili olan bu yöntem bir çok yerde kullanılmaktadır.

Hastanın cilt yapısına göre uygulunan bu yöntemin uygulama süresi hekimler tarafından belirlenmekte olup tamamen hassas bir ortamda uzman hekimler tarafından ve hastanelerde yapılmaktadır. anestezisiz olarak uygulanan bu yöntemde deri temizlenir ve tedavi uygulamasına başlanır. İşlem sırasıda ufak çapta yanma ve batmalar görülebilir. Peeling tedavisi ortalama 1 ile 3 hafta aralarla birkaç seans şeklinde yapılır. Tam olarak istenilen sonucu elde etmek için birkaç ekstra seans daha gerekebilir.

Peeling sonrası dikkat edilmesi gereken bir takım şeyler vardır. Bunlardan bazıları ; – – -Peeling işlemi sonrası cildinizde hafif bir kırmızılık olabilir. Bunları kesinlikle soymayın!

-Sadece doktorunuz önerdiği nemlendiricileri kullanın.

– Güneşten uzak durmaya çalışın!

Kaynak: Milliyet

SGK Yorum Kullan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir