Orman Ve Su İşleri Bakanlığı Hakkında

Orman Bakanlığı Ne Zaman Ne Amaçla Kurulmuştur, Ne İş Yapar ?

Uzun adıyla Türkiye Cumhuriyeti Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Nisan  2003  tarihinde Çevre ve Orman Bakanlığının birleştirilmesi ile kurulmuştur. 29 Haziran 2011 yılından sonra Su ile ilgili konuların sorumluluğunu alarak  ismi Orman ve Su İş Bakanlığı olarak değiştirilmiştir.

Orman Ve Su İşleri Bakanlığı Adresi

Orman ve su işleri bakanlığının sahip olduğu görevlerden en önemlileri, ormanların korunması, geliştirilmesi, ıslah ve bakımı, çölleşme ile erozyonun önlenmesi gibi en temel  görev sahip olduklarından bir tanesidir. Tabiatın korunmasına yönelik politikalar geliştirilmesi amacıyla, milli parklar, tabiat parkları, yabani hayvanların korunmasını sağlamak, su kaynaklarının korunması, meteorolojinin takip edilmesi gerekli tedbir alınması, uluslar arası çalışmaların işlenmesi ve katkıda bulunması gibi daha birçok başta doğa olayları ile ilgili görev ve sorumluluklara sahip olan bir bakanlıktır.

Orman Ve Su İşleri Bakanlığı İletişim

14 tane bağlı olduğu merkez birimlerden bazıları Çölleşme ve erozyonla mücadele genel müdürlüğü, doğa koruma ve milli parklar genel müdürlüğü, su yönetimi genel müdürlüğü, Türkiye su enstitüsü , hukuk müşavirliği bunlardan bazılarıdır. Bağlı olduğu kuruluşlar ise Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğü ve Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’dür. Taşra birimleri ise Orman ve Su İşleri Bölge Müdürlüklerine Sunulan Hizmetler, Orman ve Su İşleri İl Şube Müdürlüklerine Sunulan Hizmetler ve Orman ve Su İşleri Millipark Müdürlüklerine Sunulan Hizmetlerdir. Mevzuatla Bakanlığa verilen görev ve hizmetleri yapmakla yükümlü olan Orman ve Su İşleri Bakanlığı doğanın korunması , bu konularda halkı bilinçlendirmesi ve temiz güvenli bir yaşam sürmek için yaşam standartlarını geliştirilmesi için gerekli çabayı sağlamakta ve mümkün olduğunca iyi işler yapmak için çalışmaktadır.

Orman Ve Su İşleri Bakanlığı Telefon

Bakanlığın faaliyet alanına giren konularda uluslar arası çalışmaların işlenmesi ve iyi bir süreç kaydetmek için gerekli tüm olanakları orman ve su işleri bakanlığı sağlamaktadır. Tabiatın korunması ve sonucunda halkın refahının sağlanması için önem arz eden bir kurum olmaya devam etmektedir.

 

Kurum Adı
Orman ve Su İşleri Bakanlığı
Internet Sitesi
http://www.cevreorman.gov.tr/
Telefon
+903122075000
Faks
 
E-Posta
[email protected]
Yazışma Adresi
Söğütözü Cad. No: 14/E Söğütözü
Çankaya ANKARA TÜRKİYE

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir