Orman Genel Müdürlüğü

Orman Genel Müdürlüğü İhaleler

Orman Genel Müdürlüğü, ülkemizin ormancılık hizmetlerinin yerine getirilmesi için 1985 yılında görevlendirilmiştir. 2003 yılındaki değişiklik sonucunda Çevre ve Orman Bakanlığı olarak değiştirilmiş ve yaklaşık 160 yıllık hizmet ve tarihsel gelişimi ile hala günümüzde görev ve sorumluluklarını yerine getirmekte olan bir kurumdur.

Orman Genel Müdürlüğü İş Başvurusu

Orman genel müdürlüğünün sahip olduğu başlıca görevler, ormanların geliştirilmesi, korunması, usulsüz durumlarda müdahale edilmesi, yangın ve diğer zararlı durumlara karşı önlem alma, ormanların devamlılığını sağlamak için ekonomik destek vermek, ormanlar için gerekli malzeme araç ve gereçleri temin etmek başlıca doğa için yapılan görevlerdendir.

Orman Genel Müdürlüğü Adresi

Bunlar dışında ormancılık hizmetleri konusunda kadastro ile ilgili sorumluluğu sağlamak ve döner sermaye işlemleri ile ilgilenmek, iyi ve kaliteli bir hizmet sunmak için gerekli sosyal tesisleri kurmak işletmek ayrıca burada görev alacak kişiler için mesleki eğitim imkanı sunmak, ormancılık hizmetleri için gerekli olan makine  , arazi , arsa bina gibi özellikleri göz önünde bulundurmak ve gerekli işlemleri gerçekleştirmek, gerekli projeler ile ilgilenmek, gereken her türlü onarım bakım ve geliştirme çabaları için emek ortaya koymak orman genel müdürlüğünün sahip olmuş olduğu görevlerdir. 1839 yılından itibaren gereken tüm özveride ve gelişimde bulunan bu kurum bütün sorumluluklarını ve görevlerini yerine getirdiği sürece iyi konumda bulunmaya devam edecektir. Merkez teşkilatı ve taşra teşkilatı bütün görev ve sorumlulukları ile ormanlarımızın güzel kalması ve miras olarak geleceğe temiz ve güvenle aktarılması için gerekli özveriyi sağlamaya devam etmektedirler.

Orman Genel Müdürlüğü Telefon

Orman Genel Müdürlüğü, sahip olduğu gücü ve imkanları ile tüm özverisini kullandığı sürece ormanlar her zaman halkın akciğerleri olmaya, sağlıklı bir hayat sürmemiz için gereken imkanları ormanlarımıza sağlaması için tüm çabayı sağlamasına sahip olduğu görevleri yerine getirmeye devam edecektir. Ormanlar korunmaya ve gerekli bakıma bu kurulla sahip olmakta ve halkında kendi imkanları ile ormanlarımız için ellerinden geleni yaparak bakanlığa da destek olmaları gerekmektedir.

Orman Genel Müdürlüğü İletişim

İletişim Bilgileri

Kurum Adı
Orman Genel Müdürlüğü
Internet Sitesi
http://www.ogm.gov.tr/
Telefon
+903122964000
Faks
+903122964171
E-Posta
[email protected]
Yazışma Adresi
Orman Genel Müdürlüğü Gazi Tesisleri Gazi Mahallesi
06560     TÜRKİYE

 

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir