Önce hayır dediler sonra kabul ettiler

Bursa’da anahtarını evde unutunca ağaca merdiven dayayıp içeriye girmek isterken dengesini kaybedip düşen 82 yaşındaki Sünbül Gıdak’ın beyin ölümü gerçekleşti. Torununun torununu gören Gıdak’ın ailesi, ilk anda reddettikleri doktorların organ bağışı teklifini bir gün sonra kabul etti.

 Galeri için tıklayınız…

28 torun sahibi olan Gıdak’ın karaciğeri ve 2 böbreği, aylardır organ nakli bekleyen 3 hastaya umut oldu. Hastaneye çağrılan 8 böbrek hastasından bağışlanan organın uyduğu belirlenen 2’si büyük sevinç yaşarken, diğerleri bir başka bağışı beklemek üzere evlerine döndü.

Osmangazi ilçesi İsmetiye Mahallesi’ndeki evinde bir süredir yalnız yaşayan Sünbül Gıdak, 19 Aralık’ta anahtarını içeride unutunca eve yan taraftaki ağaca merdiven dayayarak girmek istedi. Merdivenin devrilmesiyle yere düşen Gıdak, yakınları tarafından Çekirge Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Gıdak’ın 5 gündür tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşti. Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Timur Didinen ve hastane organ koordinatörü Tamara Uzunbal, Sünbül Gıdak’ın yakınlarıyla görüşerek sağlam organlarının bağışlanmasını istedi.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir