Öğrencilerin düşmanı!

Psikolog Dr. Fatih Kalkınç, öğrencilerin sınavlarda başarılı olmaları için televizyon, internet ve cep telefonlarından uzak durmaları gerektiğini söyledi.

Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) hazırlanan öğrencilerin ders çalışmalarının yeterli olmayacağını aktaran Kalkınç, öğrencilerden, başarılarının önüne geçen en büyük düşmanları televizyon, internet ve cep telefonu gibi iletişim araçlarından uzak durmalarını istedi. Karkınç, saatlerce ders çalışan bir öğrencinin yorgunluğunu atmak için bir saat televizyon izlemesi halinde bütün emeklerinin boşa gideceğini vurguladı.

Fatih Eğitim Kültür ve Gençlik Derneği (Fatihhan) tarafından Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi’nde ‘Verimli Ders Çalışma Teknikleri ve Motivasyon’ konulu seminer düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak katılan Kalkınç, öğrencilerin televizyon, internet ve cep telefonlarından vazgeçip mutlaka okuma alışkanlığı kazanmaları gerektiğine dikkat çekti.

Çocukların bu tür kötü alışkanlıklardan vazgeçmelerinin ve başarıyı yakalamalarının yolunun ise aile içi iletişimden geçtiğini anlatan Fatih Kalkınç, “Onlarla yakın temas kurup iletişim sağlarsak, hep olumlu yönlerini konuşursak ve sorumluluklar yüklersek, özgüvenleri artacak ve başarılı olma yolunda emin adımlarla ilerleyeceklerdir.” diye konuştu.
Fatih Eğitim Kültür ve Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kılıçarslan, gençlerin eğitimindeki motivasyonlarını artırmak ve müspet meşguliyet alanları hazırlamak için 5 gençlik merkezi açtıklarını aktardı.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir