Öfke başarıya dönüşebilir!

Psikolog Dr. Mehmet Şakiroğlu, mutlu olmanın yolunun öfkemizi doğru kullanmaktan geçtiğini söyledi. Bursa’da, Osmangazi Belediyesi, Kent Konseyi, Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği ve Kadın Adayları Destekleme Derneği iş birliğiyle Ördekli Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Öfke ve Stresle Başa Çıkmanın Yolları’ konulu panelde konuşan Psikolog Dr. Mehmet Şakiroğlu, mutlu olmanın yolarından birinin öfkemizi doğru kullanmaktan geçtiğini belirtti.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği panelde konuşan Ortadoğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğretim üyesi Klinik Psikolog Dr. Mehmet Şakiroğlu, insanların öfke ve stres ile başa çıkmak için paylaşımcı olmaları gerektiğini belirtti.

İş ve sosyal hayatın getirdiği stres, buna bağlı olarak insanlarda oluşan öfkenin mutlaka kontrol altında tutulması gerektiğini ifade eden Şakiroğlu, “Çağımızın en büyük hastalığı stres ve buna bağlı olarak ortaya çıkan öfke patlaması diyebiliriz. Oysa öfke, aynı zamanda insanı başarıya götüren bir yolun başlangıcı da olabilir. Tabiiki doğru kullanılırsa. Mutlu olmak için öfkemizi doğru kullanmamız gerekiyor. Mesela bir maç sırasında gol kaçıran bir oyuncuya sinirlenmek, istenmeyen bir öfke biçimidir. Fakat yine bir spor müsabakasında sizden önce yarışı bitiren kişiye öfkelenip, onu bir dahaki yarışta geçmek için mücadele etmek doğru kullanılmış bir öfkedir. Bu belki de bize başarının yolunu açacak en büyük anahtardır. Dolayısıyla doğru kullanılmış bir öfke şeklidir” dedi.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir