O haberi gördü ve her şey değişti!

47 yaşındaki Aynur Ateş, bir ay önce izlediği organ bağışı haberlerinden etkilendi. Uludağ Üniversitesi’nde 3 böbrek ve 1 karaciğer nakli için 24 kişinin davet edildiği ve sadece 4 kişinin yüzünün güldüğü haberini gören Ateş, ailesine organ bağışını vasiyet etti ve kısa bir süre sonra beyin kanaması geçirdi. Ateş, şimdi organlarıyla başkalarına hayat verecek.

Ateş’in geçtiğimiz ay izlediği organ bağışı haberlerinden etkilendiği ve bu nedenle organlarını bağışladığı ifade edildi. Ateş, bağışladığı organlarıyla birçok kişiye can verecek.

Çanakkale’de oturan evli ve 2 çocuk annesi Aynur Ateş, geçen ay Uludağ Üniversitesi’nde 3 böbrek ve 1 karaciğer nakli için 24 kişinin davet edildiği, bunlardan 4’ünün sevinirken 20’sinin hayal kırıklığı ile evlerine dönmelerine ilişkin haberi televizyonda izledi. Bundan etkilenen Aynur Ateş, organlarını bağışlama kararı aldı.

Geçen hafta beyin kanaması geçiren Ateş, hastaneye kaldırıldı. Burada tedavisi yapılan Ateş, daha sonra Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne sevk edildi. 1 hafta yoğun bakımda tedavi gören Ateş, dün sabah kurtarılamadı. Ateş’in daha önce vasiyet ettiği organ bağışını ailesi yerine getirdi.

Bursa’da oturan yakınlarının evinde kalan 51 yaşındaki eşi Cemal Ateş, televizyonda organ bağışı ile ilgili haberi izledikten sonra eşinin organlarını bağışlama kararı aldığını söyledi. Ateş, şöyle dedi:

“İçine mi doğdu, bilmiyorum. Ama bize bu yönde bir istekte bulundu. Orada insanların telaş ve sevincini gördü. Bundan çok etkilendi. O zaman bir rahatsızlığı yoktu. 1 ay sonra beyin kanaması geçirdi. 1 hafta yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybetti. Biz de vasiyetini yerine getirdik ve organlarını bağışladık.” Ateş’in karaciğer ve 2 böbreği organ bekleyen 3 hastaya nakledildi.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir