Muayene Katılım Payı

Muayene Katılım Payı Ücretleri Değişti

Devletimiz ayakta tedavi katılım payı ücretleri yani muayene katılım payı Sosya Güvenlik Kurumunun sağlık uygulama tebligatını 28 şubat 2012 tarihinde değiştirmesiyle ayakta tedavi payı katılım ücretleribde bir değişikliğe gitti.

Bu değişikliğe göre birinci basamak sağlık hizmeti sunucuları olan devlet hastanelerinde ve sağlık ocaklarında yapılan hekim ve diş hekimi tedavilerinde muayene ücreti alınmayacak olup sadece reçete başı 3 tl ödenecektir.

Muayene katılım payı birinci basamak sağlık sunucularında böyle iken ikinci basamak sağlık sunucuları,üçüncü basamak sağlık sunucularında ve özel sağlık sunucularında farklı olup bu bilgilerde aşağıda verilmiştir.

1- Muayene katılım payı ikinci basamak sağlık hizmeti veren sunucularda ise önceden 8 tl muayene katılım payı öderken 5 tl ye düşürülmüştür.

2- Özel sağlık hizmeti veren sunucularda ise daha önce 15 tl olan muayene katılım payı ücreti 12 tl ye düşürülmüştür.

Not: Bu muayene katılım payındaki fiyat düşüşleri 8 mart 2012 tarihinden sonra gecerli olacaktır.

Reçete başına 3 kutu ilaca kadar 3 tl ödenirken 3 kutunun üzerindeki ilaçlarda her ilaç başına 1 tl ödenecektir.Enjaktebe formlar ve serumlar için reçetedeki sayıya bakılmaksızın her ilaç başına 1 tl ödenecektir.

Muayene Katılım Payı Sorgulama

Muayene Katılım Payı sorgulaması yapmak için e-devlet şifrenizle e devlet sistemine girmeniz gerekmektedir.E-devlet sisteminden başka bi sitede Muayene Katılım Payı sorgulaması yapılamaz.Lütfen sahtekar sitelere itibar etmeyiniz.Muayene katılım payı sorgulamak ve e-devlet sistemine giriş için aşağıdaki linke tıklayınız.

E-devlet Sistemine Giriş İçin Tıklayınız

 

 

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

6 yorum

  1. selamlar , hiçbir sağlık güvencesi olmayan bir hasta devlet hastanesinde ne kadar ücret ödeyecek? bunu acilen öğrenebilir miyim

  2. merhaba ben birşey sormak istiyorum ben devlet hastanesinden 2 kere muayene oldum üstünede sağlık ocağından muayene oldum sağlık ocağından aldığım reçeteyle eczaneye gittiğimde benden 15 tl istediler benim ilaçlarım emekli sandığından ödeniyo bu 15 tl nedir nerden geldi ben anlayamıyorum

  3. öğrenciyim ve hastayım….babam suan caşişamadığı için siyortadan yararlanamıyorum…muayene olabilmek ıçın dunyanın parasını vernek zorundayım ki öğrenciyken,hayat bu kadar zorken…nasil bir sistemdir bu nasil adalettır,artık acın su gözlerinizi sayın siyasıler…sizler koltuk sevdasına dusmusken acın gözlerinizi de bakın halka,ne hale getırdizin su ulkeyı…yazıklar olsun……

  4. evert gerçekten e devleti kullanmak çok zor ve karışık. bir ssk hizmet dökümü almak için e devlet’e girip öğrenmek sanki bir ölüm! eskiden bu kadar zor değildi herkes tc no yazıp bakabiliyordu. ha bu arada başkasının benim hizmet dökümümü ya da muayene kat. payımı öğrenmesi de çok da umrumda yani!

  5. e devlet diye uygulanmaya konan sistemden faydalanmak mümkün olmadığından kurmumunuzun daha önceden hizmette olan sisteme dönülmesi ve yıllık otamatik olarak sistemden yararlanmak istiyenlerden belli bir ücret mukabili sistem yeniden devreye sokulup bizleri ne olduğu belli olmıyan düzenekten kurtulmuş olur ve her ay kesinti ve maaşlarımızı öğrenebiliriz,ne olur bu sistemden kurtarın.SELAMLAR

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir