SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü,Ne Zaman Emekli Olurum

Muayene Katılım Payı

Muayene Katılım Payı

Muayene Katılım Payı Ücretleri Değişti

Devletimiz ayakta tedavi katılım payı ücretleri yani muayene katılım payı Sosya Güvenlik Kurumunun sağlık uygulama tebligatını 28 şubat 2012 tarihinde değiştirmesiyle ayakta tedavi payı katılım ücretleribde bir değişikliğe gitti.

Bu değişikliğe göre birinci basamak sağlık hizmeti sunucuları olan devlet hastanelerinde ve sağlık ocaklarında yapılan hekim ve diş hekimi tedavilerinde muayene ücreti alınmayacak olup sadece reçete başı 3 tl ödenecektir.

Muayene katılım payı birinci basamak sağlık sunucularında böyle iken ikinci basamak sağlık sunucuları,üçüncü basamak sağlık sunucularında ve özel sağlık sunucularında farklı olup bu bilgilerde aşağıda verilmiştir.

1- Muayene katılım payı ikinci basamak sağlık hizmeti veren sunucularda ise önceden 8 tl muayene katılım payı öderken 5 tl ye düşürülmüştür.

2- Özel sağlık hizmeti veren sunucularda ise daha önce 15 tl olan muayene katılım payı ücreti 12 tl ye düşürülmüştür.

Not: Bu muayene katılım payındaki fiyat düşüşleri 8 mart 2012 tarihinden sonra gecerli olacaktır.

Reçete başına 3 kutu ilaca kadar 3 tl ödenirken 3 kutunun üzerindeki ilaçlarda her ilaç başına 1 tl ödenecektir.Enjaktebe formlar ve serumlar için reçetedeki sayıya bakılmaksızın her ilaç başına 1 tl ödenecektir.

Muayene Katılım Payı Sorgulama

Muayene Katılım Payı sorgulaması yapmak için e-devlet şifrenizle e devlet sistemine girmeniz gerekmektedir.E-devlet sisteminden başka bi sitede Muayene Katılım Payı sorgulaması yapılamaz.Lütfen sahtekar sitelere itibar etmeyiniz.Muayene katılım payı sorgulamak ve e-devlet sistemine giriş için aşağıdaki linke tıklayınız.

E-devlet Sistemine Giriş İçin Tıklayınız

 

 

SGK Yorum Kullan
Son Yorumlar
  1. tevhide
  2. ülkü
  3. BURCU
  4. çiğdem
  5. utku can tanerq
  6. Hayrullah TÜRKÖZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir