Kategoriler
e-Devlet

Meslek Kursu Sorgulama e-devlet uygulaması

E-devlet yeni uygulamasından biride Meslek Kursu Sorgulama. Meslek Kursu Sorgulaması nasıl yapılır resimli olarak sizlere anlatacağız. Bilindiği gibi İŞKUR bünyesinde işsizlik kaydı bulunan adaylar için düzenlenen meslek edindirme kursları sayesinde kalifiye elemanlar yetiştirilmesi planlanmaktadır. Bu güzel uygulama sayesinde işsiz adaylar kolaylıkla iş bulabilme olanağından yararlanabilme olanağına sahip olabilmektedirler. Ayrıca kursiyerlere günlük yol ve yemek ücretleri İŞKUR tarafından ödenmektedir.

Aşağıdaki linkten Meslek Kursu Sorgulama sayfasına geçiş yapacaksınız;
www.turkiye.gov.tr/meslek-kursu-sorgulama

Bu noktada İŞKUR ’a yapacağınız meslek kursu başvurularınızın sonuçlarını öğrenebilmek için internet üzerinde yer almakta olan E-Devlet sistemi üzerinden meslek kursu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilme olanağınız bulunmaktadır. Bu meslek kursu sorgulama işleminizi de E-Devlet sistemi üzerinden sadece T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifreniz ile yapabilme olanağınız bulunmaktadır.

Giriş işleminden sonra böyle bir ekran ile karşılaşacaksınız;
meslek kursu sorguulama

Resimde görüldüğü gibi kimliğimi doğrula yazısına tıkladıktan sonra alttaki resimde görüldüğü üzere e-devlet şifremiz ile giriş yapıyoruz;
e-devlet giriş

Ardından altta bilgileri doldurup sorgulama işlemini gerçekleştiriyoruz;
arama sorgula

Yazar admin

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir