Mebbis

Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemi

Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemi (MEBBİS), Milli Eğitim bakanlığına bağlı tüm öğretmenlerin ve eğitim personelinin kullanabileceği daha önce İLSİS adı ile oluşturulan ancak sonradan geliştirilerek kullanılan bilişim sistemidir.Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemi ( MEBBİS ) milli eğitim müdürlüklerinin okul yöneticilerine, okul yöneticilerinin de öğretmenlere vermiş olduğu bir kullanıcı adı ve şifreyle internet veri tabanı kullanılarak ulaşılabilen bir sistemdir.

Mebbis Meb

Sistem tam ve sorunsuz olarak ‘’ internet explorer ‘’ tarafından kullanılabilmekte ‘’ Google chrome ‘’ ve ‘’ mozilla firefox ‘’ tarafından kesintisiz ve sorunsuz kullanılamamaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemi ( MEBBİS ) üzerinden Devlet Kurumları Modülü, e – Yatırım İşlemleri, Meis Modülü, e – Alacak Modülü, Öğretmenevi Faaliyet Modülü, e – Burs Modülü, Evrak Modülü, Tefbis, Kitap Seçim Modülü, EgiTek Sınav Modülü, TKB Modülü, Performans Yönetim Sistemi, MEB internete erişim modülü, Faaliyet Modülü, Yönetici Modülü, Okul Gelişim Programı Modülü gibi pek çok modüle ulaşılabilir. MEBBİS internet sitesi üzerinden yapılabilecek işlemleri ise şöyle sıralamak mümkündür: Personel işlemleri, e – okul, halk eğitim, e – yurt, açık öğretim kurumları, e – taşınır ve kursiyer nettir.

Mebbis Giriş

Sözleşmeli personeller ve kadrolu öğretmenler personel işlemlerinden hizmet içi eğitim başvurularını, ilk atama ve özür grubu yer değiştirme işlemlerini gerçekleştirebildikleri gibi bu işlemlerini Mebbis üzerinden takip de edebilirler ayrıca yine personel işlemlerinden kişisel bilgilerine, ilköğretim kurumları standartları modülü veri girişlerine, Performans yönetim sistemi veri girişlerine, kontenjan ve yolluk gibi işlemlere de yine bu bölümden ulaşabilirler. E – okul bölümünden ise yönetim bilgi sistemine ve veli bilgilendirme sistemine ulaşmak mümkündür.

E Okul

E- yurt sisteminden özel öğrenci yurt bilgi formlarına ulaşabilirsiniz. Açık öğretim lisesi, mesleki açık öğretim, açık ilköğretim okullarının öğrenci ve halk eğitim girişlerini de gerçekleştirebilirsiniz. E – taşınır sisteminden ise taşınır mal yönetmeliği modülüne giriş yapıp işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kursiyer – net sistemi üzerinden Microsoft Office, adobe, grafik ve 3d yazılımları gibi bilgisayar programları derslerini uzaktan eğitim yardımı ile alabilmektedirler.

Mebbis Giriş İçin Aşağıdaki Url ye gidiniz.

http://mebbis.meb.gov.tr/

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir