Lahana Diyeti

Lahana Suyu Diyeti

Çağımızın hastalığı olan fazla kilolar hepimizin en önemli sorunlarından biri olmaya başlamıştır. Yanlış beslenme neticesi oluşan fazla kilolar yerleştiği zaman kolay kolay da atılamadığından çok değişik sağlık sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Fazla kilolar öncelikle hareket kabiliyetimizi engellediğinden vücut organlarımız tembelleşmekte ve aktivitilerini yerine getirmekte zorlanmaktadırlar. Dolayısı ile ardında sağlık sorunları peşi peşine bizi takip eder. Öncelikle kalp ve damar hastalıkları bizi fazlası ile zorlar. Tıkanan damarlar ani beyin ve kalp rahatsızlıklarına neden olur. Bu durumda da felç gibi durumlar bizi sağlığımızdan eder.

Lahana Çorbası Diyeti

Bu tür sağlık sorunları yaşamamak için öncelikle beslenmemize dikkat etmemiz gerekir. Fazla kilolardan da bir an önce kurtulmanın yollarını aramalıyız. Yerleşen fazla kilolardan da kolaylıkla kurtulmak mümkün değildir. Öncelikle sıkı bir perhiz ve spor yapmak gerekir. Bunun yanında sebze ağırlıklı beslenmekte şarttır. Et ve diğer yan ürünleri ile beslenmek obeziteyi artırdığından bu tür beslenme tarzından uzak durmamız gerekir.

Lahana Diyeti Tarifi

Bu beslenme önerilerimizin dışında sağlıklı kilo vermenin bir diğer yolu da lahana kürüdür. Lahana diyeti içinde bulunan etken maddeler ile muhteşem bir yağ çözücüdür. Lahana suyu ile yapılacak kürler sağlıklı kilo vermenize yardımcı olacaktır. Kilo verirken kaybedilecek vitaminleri de yerine koyduğundan lahana kürü diyet uzmanlarının da bir numaralı önerileri arasında yer alır. Lahana kürü düzenli uygulandığında çok seri ve sağlıklı kilo vermenin yolunu açar. Lahana terletici özelliği ile toksinleri de vücudumuzdan attığından çok sağlıklı yaşayabilmenin de yollarını bize sunar. Düzenli lahana kürü uygulamaya başladığınızda buram buram ter döktüğünüzü görecek ve buna çok şaşıracaksınız. Lahana vücut içinde yerleşmiş yağları çözerek dışarı attığı gibi vücudumuzun içindeki diğer toksinleri de bu şekilde dışarıya atacaktır.

Lahana Diyeti Nasıl Yapılır

Lahana kürü uygulaması öncelikle sabahları yapılmalıdır. Sabahları aç karnına kahvaltıdan en az yarım saat önce uygulamanız gereken kür yaklaşık 45 gün sürmelidir. Uygulama şekli ise şu şekildedir. Bir tencere içine koyacağınız ve kaynatacağınız suyun içine lahananın 5-6 yaprağını ilave ediniz. Lahananın dış yaprakları özellikle çok faydalı olduğundan bu yaprakları tercih ediniz. Genellikle pazarlarda bu yapraklar satıcılar tarafından soyularak atılmaktadır. Aslında en faydalı yeri ise orasıdır. Kaynamış olan suya ilave ettiğimiz lahana yapraklarını 5 dakika daha kısık ateşte tutunuz. Sonrasında ocağı kapatıp 15 dakika demlenmeye bırakınız. Lahana suyu ılındıktan sonra burası çok önemlidir sabahları aç karına kahvaltıdan en az yarım saat önce içiniz. Bu uygulamayı 21 gün yapıp 3 gün ara verin. Sonra aynı şekilde 21 gün daha uygulayınız. Göreceksiniz ki zaman içinde kilo vermenin ne kadar kolay olduğunu ve sağlıklı olduğuna şahitlik edeceksiniz. Aynı şekilde toksinlerinizden de kurtulduğunuzdan sağlıklı bir yaşam sürmeniz mümkün olacaktır.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir