Kurdeşen kaşıntısı nasıl geçirilir

Bir cilt hastalığı olan kurdeşen deride aşırı kaşıntıya sebep olarak hastalara ciddi manada rahatsızlık hissi yaşatır ve hastalar kurdeşenin ciltte husule getirdiği döküntülerden çok kaşıntıdan şikayetlenirler. Bir türlü geçmek bilmeyen ve kaşındıkça daha da çok kaşınan ciltte, kaşıntının sürekli tekrar edilmesi ciltte çeşitli sıkıntılara yol açabileceğinden bu makalemizde kurdeşen kaşıntısını geçirmek için ne yapmanız gerektiğine değindik.

Kurdeşen kaşıntısından kurtulmak isteyen hastaların bu son derece rahatsızlık verici durumdan kurtaracak en etkili metotlar hastanın ya soğuk bir duş alması ya da cildine soğuk kompres uygulamasıdır. Aynı zamanda kurdeşen kaşıntısını geçirmek için eczaneden antihistaminik ilaçlar alınarak kullanabilirler.

Kurdeşen kaşıntısına cilt üzerinden sürülen nemlendirici ve kremler çok fazla etkili etmediğinden bu tür uygulamaları denemek yerine antihistimanik ilaçlar kullanmanız en mantıklısıdır. Aynı zamanda az önce de söylemiş olduğumuz gibi kaşıntıyı yok etmenin yolları soğuk duş veya komprestir.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir