Kurdeşen Hastalığı Nedir

Kurdeşen hastalığı bilimsel olarak ürtiker olarak geçer. Kurdeşen  bir deri hastalığı olarak bilinmesi ile birlikte, deri yüzeyinde,  deriden kabarık, kaşıntılı, çevresi düzensiz kabartılar şeklinde görülmektedir. Vücudun çeşitli bölgelerinde kabarıklarla  kendini belli eder.  Kurdeşen toplumumuzda yaygın olarak görünen deri hastalıklarından sadece birini oluşturmaktadır. Bu makalemizde Kurdeşen hastalığı ile bilmek istediğiniz herşeyi bulabilirsiniz…

Kurdeşen neden olur ? Kurdeşen sebepleri ? Üriker sebepleri Nelerdir ? Kurdeşen niye olur ? Ürtiker nedenleri ? Tüm bu soruların cevabını aradığımızda aşağıdaki sebeplerden dolayı kurdeşen ortaya çıkmaktadır.

1-Alerji: Özellikle gıda alerjisinde kurdeşen yani ürtikerlere çok sık rastlanmaktadır. Toplumumuzda gıda zehirlenmesine bağlı ortaya çıkan ürtikerler oldukça sık görülmektedir. Gıda alerjisinide araştırdığımızda gıda yapımında kullanılan koruyucu ve katkı malzemelerinin yol açtığı düşünülmektedir.

2-Sinek ve böcek sokmaları: Ürtiker sebeplerinde en çok karşılaşılan nedenlerden birisidir. Tahtakurusu sokması sonrasında görülebilir. Ayrıca evcil hayvanlardan da parazit geçmesine dikkat etmelisiniz.

3-Fiziksel nedenler: Aşırı sıcaklar, soğuk hava, su yada giydiğin her hangi bir kıyafetin çeşitli dış etkilerine bağlı olarak ürtiker görülebilir.

4-Enfeksiyonlar: Sinüzit, Farenjit, larenjit, çürük diş gibi akut enfeksiyonların ilk belirtileri arasında ürtikerleri de söyleyebiliriz.

5-Diğer hastalıklar

Kurdeşen hastalığı ne kadar sürer ? Kurdeşen deride ne kadar kalır ? Kurdeşen Tedavisi

Kurdeşen iz bırakır mı ?

Ürtikerin deri yüzeyindeki ömrü, öncelikle sebebine bağlı olmakla birlikte vücut düzeyinin neresinde olduğuda bu süreyi etkilemektedir. Sinek sokmaları yada gıda alerjisine bağlı olarak ortaya çıktıysa çok kısa bir sürede de yine kaybolur. Deride kalıcı iz bırakmaz. Eğer kronik ürtiker bulunuyorsa, bu konuda bir dermatoloji uzmanına gitmelisi gerekli tedaviyi görmelisiniz.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir