Kültür Ve Turizm Bakanlığı Hakkında

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Ne Zaman Kuruldu, Ne İş Yapar?

Kültür ve turizm bakanlığı,ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında 2003 senesinde Ülkemizi yabancı devletler nezlinde tanıtmak amaçlı kurulmuştur. Ülkemizi kültür , turizm gibi birçok dalda tanıtmak amaçlanmıştır.

Kültür ve turizm bakanlığı, 16. 04. 2003 tarihinde ve 4848 sayılı kanun ile kurulmuştur. Bu kanunun ve kuruluşun amacı kültürel değerleri yaşatmak, korumak, geliştirmek, yaymak ve tanıtıp değerlendirmek için tarihi ve kültürel varlıkların  yok edilmesini önlemek için turizmle birlik olup turizmle geliştirilmesi pazarlanması ve teşvik edilmesi için gerekli önlemleri almak gerekli iş birliğini kurmak ve esasları düzenlemektedirler.

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı

Kültür ve turizm bakanlığının başlıca görevleri milli, manevi, kültürel ve turistik değerleri araştırmak, korumak, yaşatmak, değerlendirmek, yaymak, tanıtmak ve benimsetmek, kültürel turizm ile birlik  kurum ve kuruluşları yönlendirmek, özel sektör, yerel yönetimler ile iş birliği yapmak bunlardan bazılarıdır. Tarihi ve kültürel varlıkları korumak, yurdun turizme ait imkanlarını değerlendirmek, geliştirmek ve pazarlamak, gerekli kamusallaştırmayı yapmak, proje ve inşaatları yapmak bunlarla ilgilenmek ve tabi ki kanunlar ile verilen diğer görevleri de yapmak başlıca ve yapması gereken esas görevlerdir.

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Adresi

Merkez teşkilatı, taşra teşkilatı ve yurtdışı teşkilatları ile görev sorumlulukları bilincinde olan yapan ve yapmakta olan bir kurum olma yolunda ilerlemekte ve devam etmektedir. Türk kültür tarihinin ve turizmin ne kadar önemli olması ve gün geçtikçe de önemini korumaya devam eden bir bakanlığın görevlerini yapmaya devam etmesi için gereken özveride bulunmaya devam etmesi gerekmektedir . Ülkemizin sahip olduğu kültürel mirası korumak geliştirmek yaşatmak ve yaşatmaya da devam etmek için kurulmuş olan bakanlık halk için ve ülkemiz için gereken önemi göstermektedir. Devlet opera ve balesi genel müdürlüğü ve devlet tiyatroları genel müdürlüğü ve Türkiye yazma eserler kurumu başkanlığı bağlı olduğu kurumlardır.

Kültür Ve Turizm Bakanlığı İletişim

Merkez teşkilata bağlı olan kurumlar ile taşra teşkilatının bağlı olduğu kurumlarla bakanlığın ilişkisi sürer ve gerekli işlemler yerine getirilir. Kültür ve turizm bakanlığı ülkemizin lehine işlerini yapmakta ve halk için huzur ve refahı sağlayan bakanlıklardan bir tanesidir.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir