Kosgeb Hakkında

Kosgeb Ne Zaman Kuruldu, Ne İş Yapar?

Kosgeb; küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemek kalkındırmak amaçlı kurulmuş olan bir kurumdur. KOSGEB 1990 yılında kurulmuş olan gayet gerekli bir kurumdur.

KOSGEB yani Türkiye Cumhuriyeti Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, 12 Nisan 1990 da kurulmuş, Türkiye de bulunan küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki rolünü, etkinliğini artırmak, rekabet güçlerini artırmak ve sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun bir biçimde gerçekleştirmek amacıyla kurulmuş olan bir kamu kurumudur.

Kosgeb Nedir

KOSGEB birçok kamu ve özel sektör temsilcilerinden meydana gelmiştir. Genel kurul yılda en az bir kere olmak üzere Başbakan’ın daveti üzerine toplanır ve genel kurun üyelerinin salt çoğunluğu ile toplantıya katılanlarla karar verilir. Genel kurulun görevleri ise Kalkınma Plan ve Programları doğrultusunda, işletmelerin doğrultusunda teknolojik gelişmelere ve serbest rekabet ortamına uyumunu sağlamak maksadıyla işletmelere ilişkin geliştirme ve destekleme kararlarının alınması uygulamaların planlanması ve koordinasyonunun sağlanması için tedbirler almak ve Başkanlığın  yıllık faaliyet raporlarının incelenmesi ve yıllık çalışma programlarının belirlenmesi önerilerde bulunması kurumun görevleridir.

Kosgeb Kredi Başvurusu

KOSGEB ülkenin ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında KOBİ’lerin payını ve etkinliğini artırır, rekabet düzey ve güçlerini yükseltir, sanayide entegrasyonu sağlar. KOSGEB’in destek ve hizmetleri dört ana başlıkta yer almaktadır. KOSGEB Destek Programları Yönetmeliği kapsamında sunulan destekler, KOSGEB Finansman destekleri, KOSGEB Laboratuvar hizmetleri ve Bilgilendirme ve Yönlendirme hizmetleridir.  KOSGEB desteklerinden yararlanabilecek sektörler İmalat, Madencilik ve Taş Ocakçılığı, Elektrik, gaz buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı, İnşaat, Konaklama, Mesleki Bilimsel ve Teknik Faaliyetler, Bilgi ve İletişim, Kültür, Sanat, Eğlence, Dinlence ve Spor ve diğer hizmet faaliyetleri kategorisi içerisinde birçok desteklendirme elektronik ortamda da ulaşabilirsiniz. Yeni çağrı merkezi ile Türkiye’nin her yerinden ulaşabilmeniz mümkündür.

Kosgeb Adresi

KOSGEB ile birçok kamu ve özel sektör iyi konumlara gelebilmek için çalışmakta ve desteğe ihtiyaç duymaktadırlar. KOSGEB’in sağlamış olduğu olanaklardan faydalanarak iyi ve güzel kaliteli bir yaşam için gereken önem için gereken kurumlar ve kuruluşlar buradan faydalanmaya devam etmektedirler.

Kosgeb İletişim

İletişim Bilgileri

Kurum Adı
KOSGEB
Internet Sitesi
http://www.kosgeb.gov.tr/
Telefon
+903125952800
Faks
+903123680715
E-Posta
[email protected]
Yazışma Adresi
Harman Mah. Abdülhak Hamit Cad. No:66 Altmisevler / MAMAK / ANKARA
06470     TÜRKİYE

 

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir