Kategoriler
SGK Haberleri

Bankaların Emekliye Vereceği Promosyon Miktarları

Bankalar ile yapılan mütabakat sonrası emeklilerin alacağı promosyon miktarları hemen hemen netlik kazandığını belirtebiliriz.Bankaların emekli maaşı olacak emeklilere şartları sunuldu bu şartlar arasında 24 ay boyunca maaşlarını bankadan alma şartı ön koşulda yer aldı.Bankaların emeklilere sunduğu şartlar şu şekilde yer almaktadır;

Finansbanka’sı maaşı en az 500 lira olan bir emeklinin 24 ay boyunca maaşını finansbankasından alması ve mevduat hesabı açmak koşu ile 200 lira promosyon sunuyor.

İş Bankasının sunduğu teklif ise maaşlarını kredi kartına taşıyanlara ilk ay 25 lira puan yükleyeceğini açıkladı.

PTT Bank ise diğer bankalardan farklı bir teklif sundu.Eğer maaşlarını aktarmaları durumda emekli maaşlarını evlerine kadar getireceğini açıkladı.

DenizBank ise maaşlarını kendi bankalarından almaları durumda ise 5 bin liraya kadar sıfır faizlli ihtiyaç kredisi sunacağını açıkladı.Ayrıca maaşının 18 katına kadar uygun kredi imkanı sunuyor.

Kategoriler
SGK Haberleri

Emekli Olanlar Maaşı Kadar Promosyon Alacak

Bankalar emeklilere promosyon yapmak işin Sosyal Güvenlik Kurumu ile görüşecek, bankalar şuanda büyük oranda hazırlıklarını tamamlamış gözüküyor.Bir Banka’nın en dikkat çekici tekliflerinden biride emekliye maaşı kadar promosyon verilmesi yönünde.Daha önceki düzenlemede memurlar promosyon kapsamından yararlanmıştı ve emekliler içinde böyle bir düzenlemeninin getirlmesi için çalışmalar yapılmaya devam edilmektedir.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından da olumlu olarak karşılanan emekli promosyon talebi Kurban Bayramı öncesine kadar bitirilmeye çalışılıyor.

Bakanlığın bu yönde olumlu karşılanması sonrasında Bankalar tekliflerini sunmaya başladı.Bir bankanın SGK’ya sunduğu promosyon teklifinin içerisi ise şu şekildedir.

  • Tüm emeklilere maaşı tutarında promosyon ödenecek.
  • Emeklilerin bankada açılan maaş hesaplarından, hesap işletim ücreti alınmayacak.
  • Kredi kartı hesap ekstreleri için ücret talep edilmeyecek.
  • Emeklilere, maaşları tutarında kredili mevduat hesabı açılacak.
  • Emekliye maaşının 3 katına kadar kefilsiz, gelir belgesiz kredi verilebilecek.
  • Bir defada para çekme limiti emekli için bin 500 lira olacak.
  • İnternetten yapılan EFT işlemlerinden para kesilmeyecek.
Kategoriler
Anne ve Bebek Sağlığı E-Hizmetler

Emekli Maaşına Bankadan 300 Lira Promosyon Geliyor!

Emekli maaşına banka prosmosyonu olarak 300 lira geliyor!

Emekli maaşına banka prosmosyonu olarak 300 lira geliyor!
İMBED başkanı Hamdi ÖZ bir bankayla yaptığı görüşmelerden sonra emekliye sadece bir defaya mahsus olarak 300 lira promosyon için anlaştıklarını belirtti.
İşçi – Memur – Bağkur Emeklileri Derneği Başkanı Hamdi Öz Türkiye’de emekli maaşlarının çok düşük olduğunu ve uygulamayı hayata geçirirlerse mevcut emeklilere perişan bir kadro daha eklenmemiş olacağını belirtti.
Emekliler uzun zamandır maaşlarını çektikleri bankadan promosyon almak için ellerinden geleni yapmaya çalıştılar. İMBED bunu farklı bir yolla da olsa çözmek için çalışıyor. İMBED başkanı Öz, “Bir banka ile görüşmeler yürütüyor. Anlaşmaya çok yakınız. Buna göre eğer bir emeklimiz, maşını anlaşacağımız bankadan 2 yıl süreyle çekmeyi taahhüt eder, her ay da en az 2 faturasını bu bankaya öderse 1 seferliğe mahsus 300 lira para alacak” şeklinde konuştu.
kaynak : haber.sgk.net