Kategoriler
Bilgi Bankası

2014 Emekli Maaşı Nasıl Hesaplanır ?

Emekli Maaşı Nasıl ve Kimler Tarafından Hesaplanabilir?

Emekli maaşı insanların çalışma hayatı sonrası yaşam güvüncesidir, bu yüzdendir ki en merak edilen ve en küçük ayrıntısına kadar dikkatle araştırılan bir konudur. Emekli maaşının ne kadar olduğunu önemle merak edilen konular arasındadır. Acaba emekli olunca ne kadar maaş alacağım? Bu benim geçimim için yeterli olacak mı? Bu sorular emeklilik yaklaştıkça insanların aklını kemirir. Emeklilik hakkında internet ve televizyon gibi iletişim araçlarından bilgi edinmek emekli olacaklar için en güvenilir yöntemlerdendir. Bu konu hakkında genelde tv kanallarında Ali TEZEL emekli olacaklar için bilgilendirmede bulunur. Biz de sgk.org olarak internet üzerinden emeklilik hakkında sizi bilgilendirmeye çalışacağız.. K.İ.T sözleşmeli personelleri ve diğer kamu görevlileri olan, şube müdürleri, mühendisler, öğretmenler ve diğer memurların emekli olduklarında ne kadar maaş alacaklarını öğrenmeleri artık bir tık kadar kolay hale geldi.

Ne Zaman Emekli Olurum Ve Emekliliğimde Ne Kadar Maaş Alırım?

Birkaç bilgi ile kolaylıkla öğrenebileceğiniz emekliliğiniz tarihi için, (tıklayınız) adresinden yararlana bilirsiniz. Diğer taraftan ise emekli olacağınız tarih kadar ne zaman emekli olacağınızında oldukca yüksek önemi bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı bir çok çalışan emekliliğinde maaşlarının ne kadar olacaklarına dahil bilgi edinmek istemektedirler, işte 2014 yılı içerisinde emekli olacak memurların emeklilik ücretlerini öğrenmekleri için (Tıklayınız) adresini ziyaret etmeleri yeterli olacaktır.

Kategoriler
SGK SORGULAMA

Emekli Aylığı Hesaplama

Emeklilik Hesaplama

Emekli aylığı hesaplama kişilere göre değişiklik gösterir. Nedeni ise her kişinin çalışırkenki prim ödeme durumu birbirinden farklıdır. Kimi kişiler tavandan kimi kişiler ise tabandan ödeme gerçekleştirirler. Emekli aylığı hesaplama konusu özellikle birçok kişi tarafından internet üzerindeki hesaplayıcılar tarafından hesaplanan bir durumdur. Artık günümüzde internet yardımı ile birlikte birçok hesaplama gerçekleştirilmekte ve hesaplayıcılar bu konuda yanılma payı olmadan işlem gerçekleştirmekteler dir. Dolayısı ile dizde bu bilgileri doldurarak istediğinizi bilgileri görebilirsiniz. İkramiye bilgilerinizi görüntüleyerek istediğiniz bilgilere sahip olabilirsiniz.

SGK Emekli Aylığı Hesaplama

Siteyi unutmadan tekrar kontrolünü yapabilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi girdiğinizde ve sizden istenilen bilgilerinizi girdiğinizde örneğin kıdem, derece, hizmet ayı, ek gösterge, tazminat gibi birçok bilgiden sonra sizde istediğinizi bilgileri kontrol edebiliyor olacaksınız. Emeklilik tabi ki herkes için önemli dolayısı ile herkes ve her çalışan kişi uzun yıllar boyunca çalışmasının karşılığı almak istiyor.

Emekli Maaşı Hesaplama

Dolayısı ile bu çalışmanın karşılığı da tabi ki emekli maaşı olarak ödüllendiriliyor. sizde emekli maaşı hesaplama konunuz la alakalı olarak özellikle alacağınız maaşın ne kadar olduğunu bilmek istiyorsanız vakit kaybetmeden internet üzerindeki hesaplayıcılardan destek alın birkaç bilginizi girerek işlem gerçekleştirebilir ve ayrıca hesaplama yöntemlerinden yararlanabilirsiniz.

Emekli Maaşı Sorgulama

Emekli maaşı bazı özel iş yerlerinde yüksekten ödenmekte olup emekli maaşı ile birlikte özellikle gününüzü bekleyebilir ve heyecan içinde olabilirsiniz. Birçok hesaplama yöntemi olup istediğiniz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Emekli aylığı hesaplamaları prim değişimine göre kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. maaşların değişiklik göstermesinin nedeni prim konularındaki değişmeler ve güncellemelerdir. Emekli aylığı hesaplama hakkında ayrıca internette birçok değişik bilgi yazmakta olup kişiler arası birçok maaş farklılıkları gözükmektedir.

Sgk Emekli Maaşı Hesaplama

Maaşların farklılık göstermesi nedeni ile birlikte istediğiniz birçok hesaplama yöntemini kolaylıkla bulabilir ve ayrıca maaş hesaplamanızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Çalışma gününüz prim gününüz çalıştığınız yıl baz alınarak işlem gerçekleştirilmekte olup çalışma yılınız bu konuda oldukça önemli ve sigorta olup primlerinizin ödendiği tarih oldukça önemlidir.prim gününüz hesaplanırken bir çok kırılımdan faydalanılmaktadır. Emeklilik yaş hesaplama ve maaş hesaplama durumları her kişiye ve her çalışana göre değişiklik göstermektedir.

 

EMEKLİ AYLIĞI HESABINIZI SİZE UYGUN LİNKE TIKLAYARAK SORGULAYABİLİRSİNİZ!

 

–> Kamu Çalışanları

–> Hizmet Akdi İle Çalışanlar

 

İntibak fark işlemleri sorgulamak tıklayınız…

 

 

Kategoriler
Bilgi Bankası

Emekli Maaşı Sorgulama

SGK Emekli Maaşı Sorgulama

Günümüzde artık tüm işlemler internet veya elektronik sistemler üzerinden çözülmeye başlandı. Buna sebep olan pek çok neden bulunmaktadır. Gün geçtikçe artan nüfus sayıları, insan gücünün veya insan beyninin artık insan işlerine yetişemez hale gelmesi bu sistemleri insanları mecbur etmiştir. Aslında bu sistemlerin ülkemizde kullanılması teknolojinin daha aktif kullanılır duruma gelmesine de vesile olmuştur.

Emekli Maaşı Hesaplama

Web tabanlı sistemler üzerinden artık insanlar neredeyse tüm işlerini oturdukları yerden halledebiliyor. Emekli maaşı sorgulama da aynı şekilde ssk nın sitesinden rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor. Burada sizden istenen bilgileri doğru girdiğiniz takdirde size geçmiş aylarda hesabınıza yatırılan paralar gösterilecektir.

SGK  Emekli Maaşı Hesaplama

Sistem size gelecekte yatacak maaşlarınız hakkında ise bilgi vermeyecektir. Her ay yatan maaşınızı oradan takip edebilmektesiniz. Bu sistem üzerinden yine pek çok bilgiye de ulaşabilmektesiniz. Sisteme girebilmek için ise gerekli tek şey nüfus cüzdanınızdaki bilgilerdir. 2012 yılı itibariyle ülkemizde yıllarca konuşulup bir türlü hayat geçirilemeyen intibak yasası da aktif hale getirilmiştir. Bu sayede bazı emekli maaşları da yeniden hesaplanıp düzenlenecektir.

2013 Emekli Maaşları

Bazı yayın kuruluşları tarafından olaylar ne kadar çarptırılsa da aslında çok açık ve net bir durum söz konusu. İntibak yasasına göre herkesin emekli maaşında artış meydana gelmeyecek 2000 yılından önce emeklilik maaşı bağlanan kişilerin maaşları yeniden hesaplanacak. Ve bu şartlarda dahi herkesin maaşı yine artmayacaktır. Bu durumdan etkilenecek insan sayısı resmi rakamlara göre 1.913.000 kişidir. Ssk emekli maaşlarınızı ise yine devletinde geçtiği e-devlet sistemi üzerinden öğrenebilmektesiniz. E-devlet sistemi üzerinde kaydı bulunmayan vatandaşlarımız sistem üzerinden kendi kayıtlarını oluşturup şifrelerini alabilmektedir.

 Emekli Maaşı Sorgula

Emekli sandığı emeklileri, bağkur emeklileri, SSK emeklileri gibi bütün emekliler e-devlet sistemi üzerinden maaş sorgulayabilecekleri gibi ssk’nın sitesinden bunu yapabilmeleri de mevcuttur. Bu sistemler üzerinden emekli maaşınızı sorgulayabilmenin yanı sıra, yatan maaşlarınızı da görebilmektesiniz. Ve ayrıca eğer maaşınız üzerinden herhangi bir kesinti varsa bunu da buradan ay ay takip edebilmektesiniz.

 

Emekli Maaşı Sorgulamak İçin Tıklayınız.

Kamu Çalışanları İçin Emekli Maaşı Sorgulama

Hizmet Akdi İle Çalışanlar İçin Emekli Maaşı Sorgulama

İntibak fark işlemleri sorgulamak tıklayınız…

Kategoriler
Bilgi Bankası

Sgk Maaş Hesaplama

Sgk Emekli Maaş Hesaplama

Sgk maaş hesaplama ilgili olarak özellikle şunu belirtmek istiyoruz ki özellikle bağkur ve emekli maaşı hesaplama ile ilgili olarak bir çok kişinin merak ettiği maaş hesaplama tablosunu internetten kolaylıkla bulabilir ve inceleyebilirsiniz. Emekli maaşı hesaplamaları internet üzerinden kolayca yapılmalı ve formlar üzerinden kolaylıkla işlem yapılmaktadır. Emekli maaş sorgulama ve sgk maaş hesaplama ile ilgili olarak sgk dan ne kadar maaş alabileceğinizi alabiliyor olacaksınız.

Sgk maaş hesaplama uygulamasında en çok hangi sorular sorulmakta olup ve istediğiniz birçok sorunun cevabını da internetten kolaylıkla bulabilirsiniz. sgk maaş hesaplama özellikle prim hesaplama ve ne kadar çalıştığınız kaç yıl çalıştığınız ve prim sorgulama ile ilgili olarak istediğiniz hesaplamayı internet üzerinden yapabilir ve alacağınız maaşı kendinizde hesaplayabilirsiniz.

Emekli Maaşı Hesaplama

Öncelikle nasıl işlem yapacağınızdan bahsedelim; hesaplayıcılar yardımı ile internet web adresine girip istenilen bilgileri doldurmanız yeterli olacaktır. Dolayısı ile dizde bu bilgileri doldurarak istediğinizi bilgileri görebilirsiniz. İkramiye bilgilerinizi görüntüleyerek istediğiniz bilgilere sahip olabilirsiniz. Siteyi unutmadan tekrar kontrolünü yapabilirsiniz.

Kişisel bilgilerinizi girdiğinizde ve sizden istenilen bilgilerinizi girdiğinizde örneğin kıdem, derece, hizmet ayı, ek gösterge, tazminat gibi birçok bilgiden sonra sizde istediğinizi bilgileri kontrol edebiliyor olacaksınız. Emeklilik tabi ki herkes için önemli dolayısı ile herkes ve her çalışan kişi uzun yıllar boyunca çalışmasının karşılığı almak istiyor. Dolayısı ile bu çalışmanın karşılığı da tabi ki emekli maaşı olarak ödüllendiriliyor.

Maaş Hesaplama

Sitelerden bununla ilgili yardım alabilir ve kendinizde bir çok detayı araştırabilir ve maaş hesaplama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem sırasında en çok kullanılan sizin bilgileriniz ve yaş hesaplamanız gün sayınız prim gününüz gibi birçok bilgiyi hesaplayıcılar tarafından hesaplayabilir ve istediğiniz bilgilere kolaylıkla elde edebilirsiniz. Sgk maaş hesaplaması ile ilgili olarak artık hesaplayıcılar işe yaramakta ve kullanabileceğiniz bu hesaplayıcılar ile birlikte en çok merak ettiğiniz ve yıllarca çalışıp almak istediğiniz sonuçları ve maaşları görmek istediğinizi biliyoruz.

Bu konuda en çok merak edilen sorular bulunmakta olup istediğiniz b ir çok konuyu görebilirsiniz. Ancak bu durumda sizde uzun zaman çalıştınız ve hakkınızı almak istediğiniz maaşı da merak ediyorsunuz. Bu maaş özellikle emekli maaşı veya bağkur maaşı olarak mı veya sgk maaşı olarak da farklılıklar göstermekte olup bağkur veya ssk maaş olara istediğiniz bir çok bilgiyi kolaylıkla internetten kolaylıkla bulabilirsiniz

 

Sgk Maaş Hesaplamak İçin Tıklayınız.