Kategoriler
Bilgi Bankası

Emekli Sandığı Sorgulama

Emekli Sandığı Maaş Sorgulama

Ülkemizde her insan çalışarak bir şekilde hayatını kazanır. Yıllarca kimisi kendi mesleğini yapar, kimisi kendisine bir iş kurar, kimisi başka şahıslara ait iş yerlerinde çalışırken, kimisi de bitirdiği üniversite sonrası kendi mesleği ile ilgili işlerle uğraşır ve onunla alakalı yerlerde çalışıp kendi işini kurabilir. Sonuçta yıllarca çalıştıktan sonra emekli olur.

Emekli Sandığı Hizmet Dökümü

Ülkemizde son düzenlemelerle birlikte emeklilik yaşı erkeklerde 60, kadınlarda ise 58 olarak belirlenmiştir. Emeklilik belirlenen yaşlara kadar çalışıp daha sonra isteğe bağlı olarak çalışmayı bırakmaktır. İsteyen vatandaşlar bu yaşlardan sonra da çalışmaya devam edebilir. Bu şahısların tercihine bırakılmıştır. Ülkemizde an itibariyle Ssk, Bağkur ve Emekli Sandığı olmak üzere 3 ayrı Maliye Bakanlığı’na bağlı kurum bulunmaktadır. Çalışılan kurum tarafından ödenen aylık sigorta sayesinde insanlar yaşlarını doldurduğunda emekli olup çalışmadan maaş alma hakkına sahip oluyorlar.

Emekli Sandığı Maaşı

Bu sayede emekliliklerini daha mutlu ve daha rahat çalışmadan dinlenerek geçirmeleri düşünülüyor. Maalesef ki bu ülkemizde pek mümkün olmayabiliyor. Çünkü ortalama ömür de neredeyse emeklilik yaşı ile aynı yaşlara denk gelmektedir. Memur emeklisi emekli maaşını Emekli Sandığından almaktadır. Memur emeklisinin yanı sıra yine memur olup malulen emekli olan kişiler de yine maaşlarını Emekli Sandığından alacaktır. 1950 yılı itibariyle bu uygulama ülkemizde yürürlüğü girmiş olup o günden beri uygulanmaya devam etmektedir.

Emekli Sandığı Sicil No

Eğer herhangi bir iş kazası sonucu maluliyet durumu varsa doktorlar tarafından verilecek raporlar doğrultusunda emekli maaşı çalışamaz raporu verilmesi durumunda o tarihten itibaren bağlanmaktadır. Eğer durum ölüm ile sonuçlanmışsa maaş bu seferde sağ kalan varsa eşe yoksa çocuklara bağlanmaktadır. Emekli maaşı sorgulama işlemlerini devletin artık vatandaşla olan tüm bağlantılarını gerçekleştirdiği e-devlet sistemi üzerinden sorgulayabilinmektedir. E-devlet bağlantısına giriş yapabilmek için şifre ve TC kimlik numarasının bilinmesi yeterli olacaktır. E-devlet şifresi ise size en yakın PTT şubesinden verilecektir.

Emekli Sandığı

TC kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme girdiğinizde emekli maaşınızı sorgulatabilir veya sisteme emekli maaşınızı hesaplatabilirsiniz. Yine aynı sistem üzerinden emeklilik yaşını ve emekli sanığı numarası gibi size gerekli bilgileri sorgulatabilirsiniz.

 

Emekli Sandığı Sorgulamak İçin Tıklayınız.

İntibak fark işlemleri sorgulamak tıklayınız…

 

Kategoriler
GENEL SAĞLIK SİGORTASI

Sgk Evrak Takibi

Sgk Evrak Takip

Sgk evrak takip işi artık çok kolay ve siz e devlet şifreniz ile birlikte bu takibi kolaylıkla yapabilirsiniz. Özellikle sgk evrak takip işlemlerinde en çok kullandığınız bilgileri ve kişisel bilgilerinizi kolaylıkla bulabilir ve internetten araştırma yapabilirsiniz. O halde zaman kaybetmeden e devlet şifresi ile ilgili olarak bilgi almalı ve bu şifreyi hemen edinmelisiniz.

Ssk Evrak Takibi

Devlet işlerinizde size yararlı bir çok bilgi bulunmakta ve artık bu işlerle uğraşırken zaman kaybetmeden tamamen istediğiniz zamanlarda interneti kullanarak bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Sgk evrak takip kısmını sigorta müdürlükleri tarafından da yapılmakta olup ayrıca sizde takibinizi yapabilirsiniz. Bu konu ile alakalı olarak işyerinizdeki işveren tarafından da sizin özel bir dosyanız bulunmakta olup tüm evraklarınız işverenler tarafından ayrıca saklanmaktadır.

Bağkur Evrak Takibi

Sigorta müdürlüklerine giden evraklarınız sigorta müdürlükleri tarafından da ayrıca saklanmaktadır. Sizde bu detaylar ile uğraşmak istemiyorsanız o halde sgk evrak takip işlemlerinizde ayrıca en çok internetten kolaylıkla bilgi alabilir ve bu konular hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu şifrenizin sizden başka kişilerin eline geçmemesi oldukça önemlidir. Bu konulara dikkat ediyor olmanız durumunda şifre değişikliği yapmanız önemlidir. Her bireyin ve her Türkiye cumhuriyeti vatandaşı için işlem yapabilmesi adına ve tüm sigorta bilgilerine ulaşabilmesi adına e devlet sorgulama yapabilmeleri için e devlet şifresi çıkarılmış ve kısa bir süre önce hayatımıza geçmiştir. Bu şifre hayatımızı kolaylaştırmakta ve istediğimiz bir çok bilgiyi de bize vermektedir.

2022 Evrak Takibi

E devlet sgk sorgulama ile ilgili olarak da öncelikle tüm bilgilerinizin doğru girdiğinize dikkat etmeli ve bu detaya önem vermelisiniz. Şifrelerinizi kimse ile paylaşmamanız oldukça önemli olup herkesin bu konuya dikkat etmesi ayrıca çok önemlidir. Dikkat edilmesi gereken konular içinde en çok sgk evrak takibi ile alakalı olarak bir çok bilgi bulunduğu gibi ayrıca genel olarak internet üzerinden bu bilgileri kolaylıkla bulabileceğiniz ve hesaplayabileceğiniz hesaplayıcılar bulunmakta olup kolaylıkla zamandan tasarruf ederek işlerinizi gerçekten kolaylaştırabilirsiniz.

Evrak Takibi Sgk

Bu konularla ilgili olarak eskiden daha çok ssk ya giderek işlemler gerçekleştirilirdi. Artık tüm işlemler internet üzerinden gerçekleştiriliyor ve vakit size kalıyor. Sizde bu konularda sgk evrak takibi ile alakalı durumlarda en çok bildiğiniz konuları araştırabilir ve kişisel bilgilerinizi kontrol ederek ssk ile anlaşma sağlayabilirsiniz.

 

Sgk Evrak Takibi İçin Tıklayınız.

Kategoriler
SGK SORGULAMA

Emekli Sicil Numarası Sorgulama

Emekli Sicil No Sorgulama

Emeklisiniz ve sicil numaranızı kontrol ettirmek istiyorsunuz o halde internet üzerindeki hesaplayıcılar sayesinde sicil numaranızı kolaylıkla sorgulayabilir ve rahatlıkla internetin nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Eski sistemler artık yok artık zaman geçirmeden ve vakit kaybetmeden birçok iş internet üzerinden yapılıyor. Durum böyle olunca da sizde en doğru bilgilere resmi sitelerden ulaşıyorsunuz. Emekli sicil numarası sorgulama ile alakalı hesaplayıcılarda bulunmakta olup tc kimlik numaranız üzerinden tüm bilgilerinizi görebilirisiniz.

Kurum Sicil Numarası Sorgulama

Kişilerin tc kimlik numarası çok önemli dolayısı ile sizde en kaliteli bilgilere resmi sitelerden ulaşarak istediğinizi tüm kişisel ve bireysel bilgilerinize sahip olabilirsiniz. Artım internet üzerinden yapılan işlemlerde zaman kaybetmeden ve hızlı bir şekilde işlem yapmanızın rahatlığını herkes yaşıyor olmalı. Durum böyle olduğunda da sizde e-devlet şifresi almalı ve e-devlet şifreniz ile birlikte birçok durumunuzu internetten kolaylıkla bulabilirsiniz.

Özellikle  e- devlet şifresi artık herkesin alması gereken bir şifre dolayısı ile e- devlet şifresi ile birlikte sizler isterseniz maaş bilginizi, tüm ssk bilgilerinizi, prim sorgulama işlemlerinizi, emeklilik yaşı hesaplama bilgilerinizi gibi birçok bilgiye sahip olabilirisiniz. İnternetin hayatımıza girdiği andan itibaren birçok bilgi artık kolaylıkla kontrol edilebiliyor ve öğreniliyor. Eskisi gibi sırada durmak ve ssk da beklemek gibi durumlar artık yok kalmadı.

Emekli Sicil  Numarası

Kolaylıkla interneti açıp istediğinizi hesaplayıcıyı çalıştırarak istediğiniz bilgilere kolaylıkla erişebiliyorsunuz. Bilgilere erişebilmek oldukça önemli ve sağlıklı çünkü eriştiğinizi siteler resmi ssk siteleri olup ssk müdürlüğü tarafından hazırlanmakta ve doğru bilgilerdir. Otomatik hesaplayıcılarda bu sistem üzerine kurulu olmakla birlikte sizlerin kolaylığı adına düzenlenmiş durumdadır. Kolaylıkla bilgilerinize ulaşmakla kalmıyor aynı zamanda da sağlıklı bilgilere erişiyor olmanız da sizi tekrar tekrar kontrol etmekten kurtarmış olmaktadır.

Aşağıdaki linke tıklayıp E-devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra tüm emeklilik sorgulamalarınızı yapabilirsiniz.

EMEKLİ SİCİL NUMARASI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

E- DEVLET ŞİFRESİ ALMAK İÇİN ALTTAKİ E DEVLET YAZSIINA TIKLAYINIZ.

e devlet

Kategoriler
SGK SORGULAMA

E Devlet Hizmetleri

E Devlet

Türkiye’nin nüfusunun artmasıyla beraberinde gelen devlet ile ilgili işlemlerin yoğun olarak günlük isteklerde bulunulması, bu tarz işlemlerin sürelerinin artmasıyla her bireye yeterli vakit ayrılamıyordu. Bu sebeple gün içerisinde sırada olan birçok insanların mesai saati sonrasına kalmalarıyla diğer güne işlerinin aksaması gibi sorunlar oluşabiliyordu.

22 farklı devlet hizmetinin artık tek bir alan olarak E-Devlet Hizmetleri adı altında toplanmasıyla, bundan böyle birçok işleminizi kısa sürede ve en hızlı şekilde yapabileceksiniz. Hizmet almak veya iptal ettirmek gibi, buna benzer bütün merak ettiğiniz soru ve sorunlarınızı bundan böyle Turkiye.gov.tr üzerinden gerçekleştirebileceksiniz.

E Devlet Şifresi

Bir örnek vermek gerekirse, yeni doğan bir çocuğun nüfus kayıt işlemleriyle ilgili bilginiz yeterli değilse ve nasıl yapılmasıyla ilgili bilgi almak istiyorsanız, bunun için birçok devlet dairelerine giderek sadece bilgi için birkaç saatinizi harcamanıza gerek kalmayacak. Turkiye.gov.tr üzerinden çok kısa bir sürede yeterli bilgiye ulaşabilir, ne zaman kayıt yaptıracağınız ve nasıl alacağınız hakkında detaylı bilgiye sizlerde ulaşabileceksiniz.

Sadece bununla kısıtlı olmayan E-Devlet Hizmetleri içerisinde aynı zamanda dilerseniz motorlu taşıtlar vergilerinizin hesaplanma işlemlerinden işsizlik ödeneğine kadar başvurularınızı yapma gibi imkânlara da ulaşabilirsiniz. T.C. Kimlik Numarasını öğrenmek istiyorsanız da yine buradan tek bir panel üzerinden en hızlı şekilde öğrenebilirsiniz.

E Devlet Giriş

PTT yoluyla yolladığınız bir mektup ya da bu tarz bir evrakınız mı var? Bu gibi evraklarınızın anlık olarak sistemde gözüken yerlerini takip etmek istiyorsanız da yine bu hizmet sayesinde en hızlı şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz.Sizlere bu ve benzeri birçok hizmeti 3 ana konu üzerinden sunacak olan Turkiye.gov.tr, şu konular altından vatandaşlarına hizmet vermektedir;

  • Devlet
  • İş
  • Vatandaş

 

Devlet ile ilgili yapılabilir işlemler:

Türkiye Tarihi gibi genel konularla beraber Devlet, E-Devlet yoluyla vatandaşlara buradan birçok bakanlığın duyurusunu da sağlayacaktır. Böylelikle devletle ilgili duyurulara ulaşamayan vatandaşlarımız artık evlerinde ki internetleri ya da çevrelerinde ki internet kafeler yardımıyla bu gibi duyuru bilgilerine çok kısa zamanda ulaşabileceklerdir.

İş ile ilgili yapılabilir işlemler:

İşletme sahiplerini ilgilendiren, işletmelerin büyümesinde ve gelişmesiyle ilgili bilgileri içeren, çeşitli işlere verilen krediler, iç ve dış ile alakalı ticaret işleri, devlet vergisi ve ihale gibi bilgilerin tamamına bu kategoriden ulaşabileceksiniz.

Vatandaş ile ilgili yapılabilir işlemler:

Vatandaşın eğitiminden askerliğine, iş ve kariyerinden sosyal güvencesine, trafik ile ilgili bilgilendirmelerden yasal işlemlerle ilgili bilgilere kadar birçok konuyu kapsar. Ailevi konulardan sağlık konularına, özürlü vatandaşlarımız gibi birçok konularda bu kategori de bulunmaktadır.

E-Devlet Hizmetleri tamamen vatandaşların en kısa zamanda işlemlerini yapabilmeleri, en iyi şekilde hizmet alabilmeleri ve en yoğun zamanlarda bile duyurulardan saniyelik bir vakitlerini harcayarak ulaşmalarını sağlayan bir hizmet olarak açılmıştır. Artık sınır olmaksızın her Türk vatandaşını ilgilendiren Türkiye Cumhuriyet içerisinde ki birçok bilgi ve işlemler Turkiye.gov.tr adresinden rahatlıkla yapılabilir.


E Devlet Giriş İçin Tıklayınız.

Kategoriler
SGK SORGULAMA

E Devlet

E-Devlet Şifresi

E-devlet şifresi kısa bir süre önce hayatımıza girdi ve zorunluluk halini aldı. Kişiler e-devlet şifresi ile birlikte birçok işini internet üzerinden gerçekleştirebilmektedirler. Dolayısı ile e devlet şifresi birlikte zorunlu hale geldiği andan ibaren birçok kişi ptt lere koştu kendisine özel şifresini alabilmek adına ancak pttler de de yoğunluk nedeni ile şifreler azalacak gibi gözüküyor. E- devlet şifresi ile birçok işlem yapılabildiği gibi ayrıca sgk işlerinizin tamamını kontrol edebileceğiniz bir internet ortamı diyebiliriz.

Devlet E Şifresi

Dolayısı ile bu ortamda siz tc kimlik numaranız ile giriş yaptığınızda tüm bilgileriniz ortaya çıkmaktadır. Ve siz kimsiniz, daha önce çalıştığınız yerler, ilk sgk girişiniz, ne zaman çıkış yaptınız gibi birçok durumu görebiliyor ve sigorta primlerinizi de ayrıca takip edebiliyorsunuz. Sigorta primlerinizi takip etmeniz ve sigortanızın başlayıp başlamadığını öğrenmek veya aylık olarak sigortanız ödeniyor mu bunları bilmeniz açısından bu durum çok iyi ve herkesin kendine özgü bir şifresi olması çok iyi ve güvenilir bir durum haline geldi. Artık teknoloji çağındayız ve bu durum da teknolojini,n yanında bir durum hali ile. Dolayısı ile size e- devlet şifreniz ile birlikte birçok işinizi yapabilir ve internetten kişisel sgk durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

E Devlet Hizmet Dökümü

E-devlet şifresi nerelerde kullanılır? Aslında birçok yerde kullanılır. Kredi çekmek için gerekli, askerlik sorgulaması için gerekli,vergi levhası değişikliği için gerekli,sağlık bakanlığı sorgulama için gerekli en önemlisi sizin kişisel haklarınızın olduğunu belirten bir şifre . e-devlet şifresi 2010 yılında hayatımıza girdi ancak şimdilerde şifre kalmadı söylenmektedir. Dolayısı ile sizde en kısa sürede bir e-devlet şifresi alırsanız işlerinizi kolaylıkla yapabiliyor olursunuz. Örneğin kredi çekmek için bankaya gittiğinizde geri çevrilmezsiniz, örneğin askerlik durumunuzu şubeye gitmeden sorgulama yapabilir öğrenebilirsiniz. Sağlık bakanlığı araştırmalarınızı bu şifre ile birlikte yapabilirsiniz. Sizin için anlamı ve önemi büyük olan bu şifre sayesinde artık tüm işlemler internet üzerinden topluca yapılabilmektedir.

E Devlet Şifre Değiştirme

Sizde www. turkiye.gov.tr adresine girerek birçok işlem yapabilir ve şikayetlerinizi dilekleriniz de dile getirebilir ve bu şifreniz sayesinde bireysel olarak dilekçe gönderebilirsiniz. Önemli bir şifre olup herkeste olması zorunlu bir şifredir. Onun dışında devlet ile alakalı hiçbir işinizi de yapamıyor olursunuz. Ayrıca e- devlet şifreniz ile birlikte kendi nüfus bilgi sorgulamanızı ve işlemlerinizi nüfus müdürlüğüne gitmeye gerek kalmadan kendiniz yapabiliyorsunuz. Örneğin işten ayrıldıysanız ve iş kur ödeneği hakkına eriştiyseniz o halde işkur ile ilgili tüm bağlantılarınızı e-devlet şifreniz ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

E Devlet Giriş

Sizde e devlet şifrenizi kullanarak kendi hayatınızı bir bağlamda kolaylaştırmış olacaksınız. Ayrıca öğrenci bilgilerinize kendinizin bilgilerine de ulaşmanız mümkün örneğin milli eğitim bakanlığı sitesine girerek e- devlet şifreniz ile birlikte birçok işinizi yapabilir ve kendi öğrencilik bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz. Hayatımızı kolaylaştıran bu şifre sayesinde artık yorulmadan birçok işi ve işlemi kendimiz internetten online olarak gerçekleştirebiliyoruz.

Dolayısı ile teknolojinin faydaları bu bağlamda karşımıza çıkıyor ve bizim işimizi kolaylaştırıyor. Sizde bu şifrenizi hemen ptt ye giderek alın ve takip edin şu aralar şifre birmiş olabilir ama bu yoğunluk sürecinden kaynaklı en kısa zamanda şifrenizi alarak tüm işlemlerinizi internet üzerinden gerçekleştirebilrisiniz

E Devlet Sistemine Giriş İçin Tıklayınız.

Kategoriler
SGK SORGULAMA

E Devlet Şifresi

E Devlet Şifresi Nedir

Son yapılandırmayla birlikte Türkiye Cumhuriyeti içerisinde birçok bilgi ve işlemlerin kısa zamanda yapılabilmesi için vatandaşlar açısından oldukça rahat bir site olan Turkiye.gov.tr artık hizmete girmiştir.E Devlet Hizmetini kullanabilmeniz için Turkiye.gov.tr adresine üye girişinizi yapabilmeniz gerekiyor. Burada ki birçok hizmetten faydalanabilmek, burada ki hizmetlerle ilgili bilgi almak ve birçok duyuruları anında öğrenmeniz için önemli bir işlem olan e-devlet şifresini kısa sürede Türkiye’de bulunan PTT Merkez Müdürlüklerinden alınabilir.

E Devlet Şifresi Almak

E-devlet şifresi almak için sizlerde semtinize en yakın olan PTT Merkez Müdürlüğüne kendiniz giderek, T.C. Kimlik numaranızı vermeniz dahilinde kimliğinizi de göstererek 1 TL karşılığında en hızlı şekilde şifrenizi alabilirsiniz. PTT Merkez Müdürlüklerine kişinin şahsi olarak kendisinin başvurmasının sebeplerinden birisi de bireyin şifresinin çalınması gibi problemleri gidermek amaçlı yapılan bir uygulamadır.Eğer ki yurtdışında yaşayan bir vatandaşsanız, çok kısa bir zamanda bu hizmetten yararlanabilir ve şifrenizi de Başkonsolosluklardan rahatlıkla temin edebilirsiniz. 1 Mart 2011 tarihi itibariyle ücretsiz bir şekilde temininizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

E Devlet Şifresi Nasıl Alınır

Örneğin anneniz için almak istediğiniz ­E devlet şifresi için annenizin T.C. kimlik numarasını götürmeniz yeterli değildir. Çünkü her vatandaşın kendine özel olarak sunulacağından dolayı e-devlet şifresi almak da her vatandaşın kendi yapması gereken bir durumdur. Bu nedenle I. Sınıf akraba dahi olsanız, vatandaş kendi şifresi dışında başkalarının şifresine hiçbir şekilde ulaşamaz.

E Devlet Şifresi Önemi

Bir başka uyarı ise E-devlet şifresi önemidir. Günümüzde birçok internet korsanlarının olmasıyla beraberinde gelen şifre çalma uygulamaları da çok yapılmaktadır. Bu nedenle alınan sisteme ait olan şifrelerinizi en kısa zaman içerisinde giriş yaptıktan sonra değiştirmeli, değiştirerek güvenliğinizi sağlamalısınız.  Eğer ki yeterli güvenlik uygulamanızı sağlamazsanız, şifrenizi öğrenecek olan her vatandaşın rahatlıkla sizin adınıza E-devlet üzerinden gerekli işlemleri yapabilme hakkında sahip olabileceğinden dolayı E devlet şifresi önemi oldukça büyüktür.

E Devlet Şifresi Değiştirme

Şifre değiştirmenizi 1 defalığına mahsus ilk giriş anında sistem isteyecektir. Bu sebeple E devlet şifresi değiştirmek için illa ki unutmama gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Size verilen şifrenizin başkası tarafından öğrenilmemesi, öğrenilse bile öğrenilmiş olan şifreyle işlem yapamaması için şifrenizi ilk girişinizi tamamladıktan en kısa sürede yeni şifreyle değiştirerek not ediniz.

Kategoriler
E-SGK

E-Devlet

E-Devlet nedir

E-Devlet sistemi ülkemizin son 20 yıldır kazanmış olduğu en büyük nimetlerin başında gelmektedir.E-devlet sistemiyle tanışmadan önceki yıllarımızda bi evrağımız hakkında bilgi sahibi olmak için saatlerce adliyede,vergi dairesinde,mal müdürlüklerinde vb.resmi dairelerde sıra beklerdik.İşte bizleri bu dertten kurtaran sistemin adı edevlet sistemidir.e-devlet sistemi kişileri resmi dairele götürmek yerine ,resmi daireleri vatandaşın ayağına getirmiştir.

Artık vatandaşlar adli işlemlerini,malüliyet işlemlerini,ceza işlemlerini,resmi dairele verilecek dilekçe örneklerini ve bunlar gibi birçok hizmetlerini kendi ellerinin altında evlerinden ,iş yerlerinden e-devlet şifresiyle kolayca alabilmektedir.

E devlet sistemini kullanmak için tek yapılması gereken kimliğinizle beraber en yakın merkez posatanesine giderek 1 tl karşılığı e-devlet şifresi almaktır.Bu e devlet şifresini hemen değiştirmenizi ve bir yere not etmenizi önemle rica ederiz.E devlet şifresini kaybetme durumunuzda ikinci defa e devlet şifresi almanız gerekecektir ve bunun ücreti 10 tl dir.Bunun için e devlet şifrenizi değiştirmeniz ve sağlam bir şekilde biyere not almanız önemle rica olunur.E devlet şifrenizi kaybetme veya unutma durumunda yetkililerden şifreniz hakkında alabileceğiniz bir yardım malasef yoktur.

Edevlet şifresi biyerde sizin vatandaşlık numaranız kadar önemli olmuştur.Nasıl vatandaşlık numaranızla her bilgilerinize ulaşılabiliyorsa edevlet şifresiylede her türlü biligilerinize ulaşılabilmektedir.Bunun için güvenliğiniz gerekcesiyle e devlet şifresini hiçbir kimseyle paylaşmayınız.Edevlet sistemine giriş için aşağıdaki linke tıklayınız.

 

E-Devlet Sistemine Giriş