Kolesterol

Kolesterol Nedir

İnsanın sağlığı kadar önemli hiçbir şey olmadığından hepimiz sağlığımızı oldukça fazla önemser ve gereken her şeyi yapmaya çalışırız. Bu neden ile öncelikle sağlıklı beslenmeye çalışırız. Uzun ve sağlıklı yaşamanın en önemli kuralı sağlıklı beslenme yöntemlerini bilmek ve uygulamaktır. Uzman hekimlerin hepsi bu konuda mutabık olduklarından bizi sağlıklı beslenme konusunda uyarmaktadırlar. Sağlıklı beslenmek için hekimler önemli tavsiyelerde bulunur ve kolestrol seviyesinin yükselmemesi için de bizlere tavsiyelerde bulunurlar.

Kolesterol Nasıl Düşürülür

Kırmızı et ve aşırı alkol kullanımının Kolesterolü yükselttiği ve damarlarımızı tıkadığını kalp ve damar uzmanları her daim söylemektedirler. Bunun için kırmızı et ve yumurta gibi ürünlerden uzak durmamızı veya çok az kullanmamızı önerirler. Kolestrolü saece bunlara bağlayan önemli tıp adamları bizi şiddet ile bu beslenme tarzından uzak tutmaya çalışması uzun yıllardır devam etmektedir. Kalp ve damar tıkanması ve dolayısı ile kalp krizlerinin kolestrol yüksekliğinden ötürü olduğunu yıllardır anlatır ve uyarırlar.

Kolesterol Sebepleri

Fakat son zamanlarda bir bölüm kalp ve damar profesörleri kolestrolün sağlığımıza zararlı olmadığını iddia etmesi ve kırmızı et tüketmenin zararlı olmadığını bilakis yararlı olduğunu söylemesi kafalarımızı iyice karıştırmıştır. Başını prof.dr. Canan Karatay’ın çektiği bilim insanları bu konuda çok iddialı olduklarını çıktıkları televizyon programlarında sürekli anlatmaktadırlar. Hatta adını Canan Karatay diyeti adını verdikleri diyet programları bile geliştirilmiştir. Canan Karatay diyetinde bugüne kadar uzak durduğumuz her türlü şey yenebilir olarak söylenmektedir.

Kolesterol Değerleri

Bir yanda yıllardır kırmızı et ve ürünlerinden uzak durmamızı söyleyen hekimler bir yandan da onların diğer meslektaşları bilakis faydalı olduklarını söyleyenleri. Gerçekten de kafamız ciddi bulanmaya başladı. Çünkü her iki iddia sahibi de mesleklerinin nemli uzmanları arasında yer almaktadır. Sanırım önümüzdeki günlerde bu sorun aydınlanır ve ne tür beslenme yapacağımız bizde belirlemiş oluruz.

Kolesterol Raporu

Kolestrol yararlı da olsa zararlı da yapmamız gereken beslenme yöntemlerini uygulamamızı unutturmamalıdır. Kalp ve damar tıkanmalarının önüne geçmek için maydonoz,ısırgan otu ve diğer yeşillikler ile sağlıklı beslenmeye çalışmalıyız. Hatta bunlardan uygulanması gereken kürler seçilip yılın belirli zamanlarında uygulamasını da gerçekleştirmeliyiz. Mesela maydonoz kürü yılda en az iki defa uygulanması gereken bir mucize diyettir. Maydonoz kürü ile kalp ve damar tıkanmalarına karşı tedbir almış olur aynı zamanda karaciğer yağlanmasının da önüne geçersiniz.

Kolesterol Testi

Dolayısı ile maydonoz kürü kolestrol düşürücü özelliği ile bizlere sağlık sağlayacaktır. Bunun için yapılması gereken 21 gün sabahları kaynamış bir bardak suyun içine 20-25 adet maydonoz sapları ile ilave edin ve demlenmesini bekleyin. 15 dakika sonra içine bir çorba kaşığı limon suyu ilave ettikten sonra aç karnına ve kahvaltıdan en az yarım saat önce içiniz. 21 gün içtikten sonra 5 gün ara verip tekrar 21 gün içiniz. İsterseniz geceleri yatmadan önce de bir bardak içebilirsiniz.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir