Katarakt Belirtileri ve Tedavisi

Göz sağlığını bozan ve görmeyi engelleyen problemlerden biri olan katarakt hastalığının, tedavisi sırasında yapılan küçük hatalar geri dönüşü olmayan mühim sorunlar doğurabiliyor. Gözler görme işlevini yerine getiren organlar olduğu için, herkes tarafından son derece önemli ve kıymetlidir. Gözde oluşan ufak sorunlar görme kaybına yol açarak, hayatımızı zora sokabilir. Katarakt hastalığında da aynı risk söz konusudur.

Gelişen teknoloji artık birçok hastalığa umut oluyor ve hastalıkların tedavi aşamasında uygulanan ameliyatlarda, daha kolay atlatılabiliyor. Katarak ameliyatı için de teknoloji devreye girerek, katarakt sorunu yaşayanların görme sorununu ortadan kaldırıyor. Göz içine konulan mercek sayesinde katarakt hastaları daha net ve sorunsuz görebiliyorlar. Ancak,, bu operasyonda kullanılan merceğin kalitesiz olması görme kalitesini de minimuma düşürebilir.

Katarakt ameliyatında kullanılan merceğin son derece kaliteli olması ve net görüş sağmalası gerekmektedir. Dünyagöz Hastaneleri’nin hekimleri, katarakt tedavisi için kullandıkları FDA onaylı ALCON IQ merceği sayesinde hastalara kaliteli bir görüş imkanı sağlıyor. Ayrıca, Multifokal seçeneği sayesinde hastalar bu mercek ile her mesafeden net görüş imkanı buluyor.

ALCON IQ merceğinin renk algılama özelliği geceleri de net görüş sağlıyor. Kontrast hassasiyeti ile hastalar geceleri de oldukça net görüyor. Bu mercek retinayı da koruma altına alarak oluşabilecek sorunları önlüyor. Şeffaflığını kaybetmiş göz merceği yerinden çıkartılarak yerine yapay olan bu mercek yerleştiriliyor.

ALCON IQ merceği, genetik yada sonradan meydana gelen katarakt hastalığı tedavisi için, ilaç ve gözlüğün fayda etmediği hastalara takılmaktadır. Uygun zaman ve doğru ellerde yapılmayan bu tedavi ciddi komplikasyonların görülme olasılığını da yükseltiyor. Uzmanlar, “Göz içine konulacak merceğin kalitesini sorgulamak ve ameliyatın olunacağı hastanenin teknik donanımı, hijyenik şartları ve bu konudaki uzmanlığı sorgulanmalıdır” diye uyarıda bulunuyorlar.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir