Kasko Sorgulama

Kasko Değeri Sorgulama

Kasko bir aracın sahibinin aracı kendi isteği ile zorunlu olmamak şartıyla sigorta yaptırmasıdır. Bu sayede araç herhangi bir kaza yaptığında veya sigortalarınız ne kadar geniş ise bu durumlarda cebinizden para çıkmasını engellemiş oluyorsunuz.

Kasko Sorgula

Araç kaskosu zorunlu trafik sigortası gibi zorunlu değildir. Eğer siz bir kaza yapmışsanız ve bu kazada siz haklı iseniz kaskoya düşen bir görev bulunmamaktadır. Karşı tarafın zorunlu trafik sigortası sizin tüm masraflarınızı karşılamaktadır. Ama sıradan basit bir kazada dahi veya sizden kaynaklı bir hatadan oluşan trafik kazasında elinizi cebinize atmak istemiyorsanız bu durumda sigorta şirketlerine başvuru yapıp aracınızın kaskosunu yaptırmanız gerekiyor.

Araç Kasko Sorgulama

Araç kasko fiyatları 2012 yılı itibariyle yeniden düzenlenmiş ve sigorta şirketlerine göre değişiklikler göstermektedir. Kasko sorgulama sitelerinden bu işlemi yapabilme imkanına sahipsiniz. Bunu yapmak için kasko sorgulama sayfasında açılan ekranda aracınızın yaşını ve daha sonra açılan paneldeki araç markası gibi gerekli bilgileri doldurmak durumundasınız. Araç kaskoları araç yaşına ve markalarına göre farklılıklar göstermektedir. Örneğin: 0 – 15 yaş arası araçlar için farklı bir kasko değeri belirlenirken 15 yaş üstü araçlar için farklı bir değer biçilmektedir.

Kasko Bedeli Sorgulama

Kasko yaptırmanın değeri ise genelde yıllık 600tl ile 1000tl arasında değişen fiyatlardan oluşmaktadır. Araç markalarına göre de farklılıklar gösteren fiyatlar ortaya çıkabilmektedir. Kaskonun alanı istenildiği kadar genişletilebilmektedir. Ve buna göre fiyatlarda artış ya da düşüşler olmaktadır. Kaskolar genellikle tüm doğal afetleri, kazaları, hırsızlıkları, kargaşa ortamına zarar gören araçları yangın, sel, yıldırım gibi doğa olaylarından gelebilecek tüm zararları da kapsamaktadır.

Araba Kasko Sorgulama

Kasko yaptırmada önemli olan ise sürekliliktir. İki üç seneyi kazasız geçiren bazı sürücüler belirli bir zaman sonra kaskoya para ödemeyi boşa görüyor. Ve araç kaskosunu yaptırmayıp aracı hurdaya teslim etmek zorunda kalabiliyor. Bu tür durumlarla veya kasko yaptırıp dolandırılmamak için araçlarınızın kaskosunu yaptırıp kasko sorgulama sayfalarından sorgulatmanız gerekiyor.Özellikle de yeni ve yüksek fiyatlı araç sahiplerinin bu konuya biraz daha hassa eğilmeleri gerekmektedir.

 

Kasko Sorgulamak İçin Tıklayınız.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir