Kas Ağrıları

Kas Ağrısı Tedavisi

Günümüz hastalık çeşitlerinden olarak sınıflandırabiliriz. Çünkü günlük yoğunluk ve karmaşası içerisinde büyük şehirlerde yaşayan kişilerde bunun etkisi sonucu oluşan gerginlik ve sıkıntılar neticesinde vücutlarının çeşitli yerlerinde sebepsiz bir şekilde ani olarak başlayan ve tekrarlayan adale ve kas ağrıları oluşabilmektedir. Bu sıkıntılar sonucu kişi ne yapacağını ve ne şekilde bu ağrılardan kurtulacağını bilemez haldedir.

Eklem Ağrıları

Kaslardaki sinir uçlarının sıkışması sonucu meydana gelen adale ve kas ağrılarının çeşitleri ve sebepleri oldukça farklıdır. Romatizmal sebeplere bağlı olarak gelişen adale ve kas ağrılarında ise sancı ve ağrı oldukça etkilidir. Uygulanan çeşitli seçenekler hastayı gevşetmekte kimi zaman imkansızlaşır. Adale ağrısı genellikte vücudumuzdaki kasların sıkışması sonucu ile oluşmaktadır. Geçirilen gribal enfeksiyonlara bağlı olarak ta gözlemlenen kas ağrılarının tedavisinde ise genellikle ağrı kesicilerden sıklıkla yararlanılmakta ve çare oluşumuna yardımcı olunmaktadır.

Kas Ağrıları Nasıl Geçer

İltihabik durumlar sonucu oluşan kas ağrılarında, ya da kaslarda ani şekilde görülen kasılma ve daralmalar neticesinde kan akışında bozulma oluşmakla birlikte etkilenerek değişim gösterdikleri kas bölgesinde de değişik ve farklı reaksiyonlara sebebiyet oluştururlar işte bu sırada görülen kas ağrılarının şiddeti oldukça fazladır. Kas yaralanmalarında ve ya da ağrılı bir şekilde geçirilen hastalık sebebi ile de kas ve adale içlerinde ani kasılmalar ve kramplar da görülebilmektedir. Sinir sistemi rahatsızlarında da bazı kişilerde gerilmenin ve sıkıntının neticesi olarak kas sıkışmaları ile birlikte ağrı oluşabilmektedir. Bu kişilerdeki adale ve kas ağrıları uygun olarak kullanılan kremler ve ilaçlar ile sinir sistemi tedavisinin yapılması ile birlikte rahatlatılmakta ve çözüme ulaştırılmaktadır. Bu gibi durumlarda gevşeme ve sakinleşme ile de kasların rahatlatılması önemli oranda başarı kazanmaktadır.

Kas Ağrısı Nedir

Bazı kişilerde ise kolumu kaldıramıyorum kolumda şiddetli ağrılar oluşuyor diye gittiği doktor tedavisinde yapılan araştırmalar ve tetkikler neticesinde kol ile bağlantılı kas ağrılarının sebebinin araştırılarak çözüme ulaştırılması ve hastanın tedavisinin yapılması gereklidir ki fakat bu halde ki hastanın kas hastası olduğunu ancak kollarına basınca verdiği acı belirtisi ile belirginleştirmekte olasıdır.

Kas Ağrısı İlaçları

Herhangi bir çarpışma, vuruşma ya da alınan bir darbe neticesinde oluşan ağrılı kas ve adale ağrılarında ise hastanın kollarında ya da bacaklarındaki hassasiyet oldukça fazladır. Dinlenince ve yorgunluk giderilince ve de alınan ilaçlar ya da uygulanan jeller ve pomatlar ile hastanın gevşemesi ve ağrılarından kurtulması sağlanabilir. Belli başlı kişilerde ise çalıştıkları iş ile bağlantılı olarak yani kollarını ve bacaklarını çok fazla kullanıyor iseler adale ve kas ağrıları ile daha sıklıkla karşılaşabilmektedirler. Bu gibi durumlarda hastanın ağrısını giderecek uygun ağrı kesicilerde ve kas gevşetici ya da kas rahatlatıcılardan faydalanması gereklidir. Sıklıkla görülen en şiddetli adale ve kas ağrılarının en belirgini olan kasın kansız kalmasıyla oluşanıdır. Bu olay genelde damar sertliğinde oluşur. Bacakta damar sertliği oluşur ise yürümede oldukça zahmet ve sıkıntı vardır bunun yanı sıra hastada ağrı ileri seviyededir.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir