Jolienin "Aman doktor derdime bir çare" dediği Türk

Amerikalı film yıldızı Angelina Jolie’nin, BM Özel Temsilcisi olarak ziyaret ettiği Türkiye’de, Ankara’da görüştüğü öne sürülen dünyaca ünlü cerrah Prof. Dr. Yaman Tokat, görüşme hakkında sır vermedi.

Hepatit-C yüzünden karaciğerinin iflas ettiği söylenen Jolie iddiaya göre, Gaziantep ve Kilis’teki Suriyeli göçmenleri ziyaret ettikten sonra Ankara’ya gitti.

İstanbul’da bir hastanede görev yapan Tokat’ın, devlet büyüklerinin araya girmesiyle Ankara’ya giderek Jolie ile görüştüğü öne sürüldü. Angelina Jolie’nin, Tokat’a, “Karaciğer nakli yaptırmazsam öleceğimi söylüyorlar. Nasıl kurtulurum?” diye sorduğu, raporlara bakan Tokat’ın da “Nakil şart” yanıtını verdiği iddialar arasında.

Ancak bu iddialarla ilgili Prof. Dr. Tokat açıklama yapmayacağını söyledi. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Şencal ise; “Türkiye’de sağlık turizmi giderek gelişiyor. Dilerse Angelina Jolie de gelip rahatlıkla nakil yaptırabilir” dedi.

Genel cerrahi dalında uzman olan Tokat, organ naklinde Türkiye’nin önde gelen doktorlarından biri sayılıyor. Çok sayıda ödül alan ve onlarca uluslararası makalesi bulunan Tokat, özellikle karaciğer naklinde uzman.

* Doğum yeri: İzmir
* Doğum tarihi: 1959
* Tıp eğitimi: Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (1977-83)
* Medeni hali: Evli ve bir çocuk babası
* Tez sayısı: 39
* Uluslararası makale sayısı: 88
* Uluslararası bildiri sayısı: 74

 

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir