Jandarma Genel Komutanlığı

Jandarma Genel Komutanlığı Subay Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Jandarması ve sorumluluk alanında emniyet ve asayiş ile kamu düzenlerini koruyan ve diğer kanun ve nizamların verdiği görevleri yerine getirmek ile görevli olan silahlı olan askeri bir güvenlik ve kolluk kuvvetidir.

Jandarma Genel Komutanlığı eğitim ve öğretim ile askeri kanun ve nizamların kendisine verdiği görevler yönünden Genelkurmay Başkanlığına, emniyet ve asayiş görevlerinin ifası yönünden İçişleri Bakanlığına bağlı olan bir kurumdur. Jandarma Genel Komutanlığı’nın mülki görevleri, suç işlenmeden önce alınması gereken önlemleri almakla suç ortamı oluşturmadan önlemesi ile önem arz eden görevlerin çoğu buna örnektir. Jandarma Genel Komutanlığı’nın adli görevleri suç işlendikten sonra kanunlarda belirtilen tüm adli faaliyetleri ihtiva etmektedir. Cumhuriyet Savcılarının talimatı doğrultularında suçlar ile ilgili delilleri, arar bulur ve toplar, yetkili makama gönderir ve suçluları yakalayıp adalete teslim etmek adli görevidir.

Jandarma Genel Komutanlığı Adresi

Jandarma Genel Komutanlığı’nın askeri görevleri askeri kanun ve nizamlar ile Genel Kurmay Başkanlığı tarafından verilen görevlerdir. Jandarma Genel Komutanlığı’nın diğer görevleri ise adli, mülki ve askeri görevler dışında kalmış olan kanun ve nizamlar ile emir ve alınan kararlar doğrultusunda ifa edilmesi gereken tesis ve şahıs koruması ile nakil emniyet gibi görevleri de Jandarma Genel Komutanlığı üstlenir ve yapar. Jandarma Genel Komutanlığı’nın teşkilat yapısında Karargah, İç güvenlik Birlikleri, Sınır Birlikleri, Okullar, Eğitim Birlikleri, Lojistik Destek Birlikleri, Havacılık Birlikleri ve de son olarak görevin özelliğine kurulmuş olan diğer birlik ve birimlerdir. Jandarma Genel Komutanlığı tüm bu görevleri harfiyen yerine getirir ve refah mutluluğu sağlamak için çalışırlar.

Jandarma Genel Komutanlığı Telefon

Jandarma Genel Komutanlığı halkın huzuru için önem arz eden önemli bir kurum olmaktadır ve her gün görevi için gereken tüm özveriyi de göstermektedir. Jandarma Genel Komutanlığı bağlı olduğu sorumluluklara uymakta ve uymaya da devam etmektedir .

 

Jandarma Genel Komutanlığı İletişim

 

İletişim Bilgileri

Kurum Adı
Jandarma Genel Komutanlığı
Internet Sitesi
http://www.jandarma.gov.tr/
Telefon
 
Faks
+903124189208
E-Posta
 
Yazışma Adresi
Bakanlıklar
06100 Çankaya ANKARA TÜRKİYE

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir