İşte mükemmel bacakların sırrı!

Eğer mükemmel bacaklara sahip olmak için koşu bandında saatlerce zaman harcıyorsanız durun ve kemiklerinize bir göz atın!

Çünkü bacak kemikleriniz kalçanızdan ayak bileğine kadar tamamen düz değilse, ne kadar spor yaparsanız yapın ‘mükemmel bacaklara’ sahip olamayabilirsiniz.

Fas asıllı İngiliz plastik cerrah Dr. Fahd Benslimane ideal bacaklar için bir formül bulduğunu ve düz kemiklerin bunun için ana unsur olduğunu iddia ediyor.

Benslimane batı dünyasında hangi bacak tipinin daha fazla çekici olduğunu çözmek için modellerin ve atletlerin fotoğraflarını, Yunan heykellerini, Barbie bebekleri ve ünlü ressam Leonardo Da Vinci’nin çizimleri de dahil olmak üzere bir sürü kaynakla ilgili inceleme yaptı. Plastik cerrah analizler için tam 12 yılını harcadı.

Fas’ta bir estetik merkezi de bulunan Benslimane, kalçanın üst kısmından diz eklemi ve ayak bileğine doğru düz bir çizgi halinde olan, diz ve baldırda kıvrımı olan kemikli bacakların en beğenilen bacaklar olduklarını çünkü bu tür bacaklarda sertlikle kırınganlığın birleştiği sonucuna vardı.

Mükemmel bacak için ayrıca bacağın iç tarafındaki baldırın iyi tamamlanmış kısa bir dışbükey kıvrımı olması ve daha uzun ve daha düzgün bir içbükey kıvrımının ayak bileğine inmesi, bacağın iç ve dış taraftaki kıvrımlarının ise simetrik olmaması gerekiyor.

İngiliz Estetik Ajansı’nda Mark Soldin ise, ayrıca yüksek topuklu giyen güzel bacaklı kadınların daha çekici olduğunu çünkü yüksek topuğun kıvrımları yükselttiğini ekledi.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir