İşsizlik Sigortası

İşsizlik Sigortası hesaplama

İşsizlik sigortası kanunu, iş hayatında ve çağımızda en büyük sorun olan işini kaybetme stresini yaşamadan çalışma hayatınızı sürdürmenizi, işsiz kalsanız dahi yeni bir iş buluna kadar yeni bir işte çalışana kadar ödemelerinizi karşılanmasını sağlar.Bu dönemde aldığınız ücretin adı ise işsizlik maaşı dır.
İşsizlik sigortası ile işsiz kalma ve işten atılma ihtimaline karşı hazırlıklı olarak, işinizi kaybetmeniz halinde sahip olduğunuz standardı koruyabilirsiniz.

Sgk İşsizlik Sigortası
İhtiyaçlarınıza göre tercih yaparak, işinizde kaybettiğiniz gelirlerin zararların karşılanmasını sağlayarak, ailenizi ve hayatınızı maddi sıkıntıdan kurtararak hayatınızı sürdürmenizi devam ettirmenizi sağlar.
İşsizlik sigortasından para alabilmek için ne yapmak gerekiyor ;
1.) İş sahibi tarafından çıkarılmanız durumunda kusurunuzun olmaması gerekiyor..
2.) İşveren kusuru ile hakaret küfür veyahut ücreti ödememe, fazla mesai verme gibi nedenler var ise bu nedenleri ispatlayabilirsiniz ve bu ispat sonucu istifa ederek işten ayrılırsanız işsizlik maaşı alabilirsiniz..
Ancak yukarda saydıklarımızı kesinlikle ispat etmeniz şart.
3.) İş veren tarafından işinize son verilmesi halinde işsizlik maaşı alabilirsiniz.
4.) Çalıştığınız iş yeri kapandıysa veyahut kapatıldıysa işsizlik maaşı alabilirsiniz.
5.) Süreli bir iş akdi yaptıysanız ve süre bitiminde yada iş bitiminde işi bırakmanız dahilinde işsizlik maaşından faydalanabilirsiniz.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir