Isırgan Otu Faydaları

Isırgan Otu

Bahar aylarının gelmesi ile birlikte hepimizde bir yorgunluk baş göstermeye başlar. Bu öyle bir halsizlik belirtisidir ki sabahları yataktan çıkmayı bile istemeyiz. Kendimizi çok yorgun hisseder ve işe dahi gitmek istemeyiz. Sürekli kendimizi yorgun hisseder ve kolumuzu kıpırdatmaya takatimiz kalmaz. Gücümüz ve enerjimiz yok olmuş gibi çok bitkin oluruz.

Bu tür vakalara bahar yorgunluğu adı verilmektedir. Her bahar döneminde çoğumuzda görülen bu vaka beslenme alışkanlıklarımızı bahar aylarında takviye etmek sureti ile bertaraf edilebilmektedir. Öncelikle beslenmemize çok önem vermeliyiz ki vitamin eksiğimiz olmasın. Bunun için hekimleri önerdiği çeşitli vitaminler olmaktadır.

Isırgan Otu Yağı

Halsizlik ve yorgunluğa karşı bitkisel beslenmeyi de ihmal etmeyiniz. Bahar aylarında çıkmaya başlayan yeşillikler size zaten istediğiniz vitaminleri sağlayacaktır. Yeşilin her türlüsü halsizlik ve yorgunluğu gidermekte birebirdir. Maydonoz ve brokoli gibi yeşillikler sağlığımız için aynı zaman da çok gerekli sebzeler olduğundan vücudumuza dinamizm sağlayacaktır.

Isırgan Otu Yemeği

Bahar sebzelerinin ise en önemlilerinden biri de maydonozdur. Maydonoz içinde bulunan etken maddeler ile tam bir şifa kaynağıdır. Maydonozun yanında aynı familyaya mensup olan ısırgan otu ise sanki bahar yorgunluğunu önlemek ve insana yeniden dinamizm sağlamak için yaratılmış bir mucize bitkidir. Zaten bahar aylarının ilk günlerinde çıkmaya başlaması da tanrının bize bahşettiği bir lütuftur. Isırgan otu ülkemizin her bölgesinde yetişen bir bitki olduğundan ulaşılması son derece kolay bir bitkidir. Dere kenarları ve metruk evlerin diplerinde bulabileceğiniz ısırgan otu kısaca her yerde yetişebilmektedir. Isırgan otu yapraklarında bulunan bir etken madde ile vücudumuzu dağlayıcı özelliklere de sahiptir. Isırgan otu adından da anlaşılacağı gibi vücudumuza değdiği yerleri kabartmaktadır. Bu neden ile çıplak ile temas etmemekte yarar vardır.

Isırgan Otu Saç

Isırgan otunun yemekleri yapılabildiği bizim önerimiz kür uygulaması olacaktır. Her sabah aç karnına uygulanması gereken bu kür 1 ay içinde sizi eskisinden daha canlı hale getirecektir. Isırgan otu kürü aynı zaman da kanser vakalarına karşı da tedbir amaçlı olarak hekimler tarafından önerilmektedir. Isırgan otu düzenli kür uygulaması ile tamamlandığında cinsel gücünüze de güç katacaktır. Bir çeşit afrodizyak olan ısırgan otu içinde ki etken maddeler ile cinsel gücü artırıcı olarak ta kullanılabilir.

Isırgan Otu Özellikleri

Sabahları aç karnına kahvaltıdan en az yarım saat önce uygulanması gereken kür şu şekildedir. Bir tencere içinde kaynatılmış büyük bir su bardağı suyun içine bir tutam ısırgan otu ilave ediniz. 2 dakika daha kaynamasını bekledikten sonra ocağı kapatınız. Tencerenin ağzını kapatarak 15 dakika demlenmesini bekleyiniz. İçilecek soğukluk derecesine geldiğinde ise aç karnına içmelisiniz. Kahvaltıdan en az yarım saat konusunu da mutlaka dikkate almalısınız. Isırgan otunun içine yarım limon suyu da ilave etmeyi unutmayınız. Bu uygulamayı 21 gün uyguladıktan sonra tekrar bir 21 gün daha yaparsanız kür tamamlanmış olur. 2 kür arasında 5 gün ara vermeyi de unutmayınız.

 

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir