İntibak Farkı Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu İntibak Farkı İlşemleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

İntibak Farkı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) intibak fark işlemlerini yayınladı. Emeklilerin aylıklarındaki farkları ortadan kaldıracak İntibak Düzenlemesi kapsamında yapılan hesaplamalarda çalışmalar tamamlandı. Buna göre 2000 yılından önce emekli olanların aylıklarında yapılacak güncelleme yaklaşık 1 milyon 800 bin kişiyi etkiliyor.

2000’den önce emekli olanlar, intibak yasasından yararlanacak. Ödemeler, 17 – 26 Ocak tarihleri arasında emekli maaşları ile birlikte yapılacak.

SGK Başkanı Fatih Acar, konuyla ilgili olarak şunları söylemişti: “Yaklaşık 1 milyon 783 bin emeklimiz TC kimlik numarasını yazmak sureti ile ne kadar intibak farkı alabileceğini Pazartesi günü sitemizden öğrenebilecek.”

Uygulama ile 2000 yılından önce emekli olanların maaşları, 2008 yılı Ocak ayında emekli olanların maaşları ile eşitlendi. Öte yandan, yüzde 3’lük zam ve yüzde 0,14’lük enflasyon farkı da Ocak ayının 15’inde memur ve memur emeklilerinin maaşlarına yansıyacak.

İNTİBAK FARKINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

UYARI!!! SİSTEM YOĞUNLUĞUNDAN DOLAYI İNTİBAK FARKI SORGULAMA SAYFASI GEÇİCİ OLARAK AÇILMAYABİLİR. BU SAYFAYI YER İMLERİNE KAYDEDİP DAHA SONRA TEKRAR BU SAYFADAN ULAŞMAYI DENEYEBİLİRSİNİZ!

Ayrıca İntibak sayfasında istenilen emekli sicil numaranızı e devlet şifrenizle aşağıdaki linke tıklayıp giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

EMEKLİ SİCİL NUMARASI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

E- DEVLET ŞİFRESİ ALMAK İÇİN ALTTAKİ E DEVLET YAZISINA TIKLAYINIZ.

e devlet

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir