Kategoriler
Kanser

İnternette Satılan Sahne Kanser İlaçları

Türk Eczacılar Birliği yaptığı açıklamada karaborsadan kesinlikle ilaç alınmamasını bildirdi.

Piyasada olmayan kanser ilaçlarının Sadece Türk eczacılar Birliği tarafından üretildiğini belirterek karaborsadan kesinlikle ilaç alınmaması konusunda uyarıda bulundu. Karaborsadan alınan ilaçlarn hangi ortamda nerelerde üretildiği belli olmayıp her türlü hastalığa yol açabileceği belirlendi.

Eczacı Odası Başkanı Uğur Akkuş yaptığı açıklamada karaborsada satılan kanser ilaçlarının sağlıksız olduğunu ve vatandaşlarımızın bunlara itibar etmemesi gerektiğini söyledi.

Bu ilaçların Türkiye’de üretilmediğini ve yurtdışında ithal edildiğini söyleyen Akkuş kanser ilaçlarının maliyetlerinin çok yüksek olup yurtdışında uzun bir sürede üretildiğini belirtti.

 

Dışarıdan ve kaçak yollarla elde edilen ilaçlar hiçbir önem arzedilmeyerek taşınması ve muhafaza edilememesinden dolayıdır ki her türlü hastalığın sebebi olabiliyor.  Bozulma riskleri çok yüksek olup kullansanız bile hastalığa iyi gelmeyebilir.  İnternet ortamından alındığı için içinde elimize ulaşana kadar ne olup ne olmadığını bilmedigimiz için ve merdiven altlarında üretilen bu ilaçlara kesinlikle itibar etmemek gerekiyor.

Sağlık bakanlığına bağlı olarak degil de daha çok Tarım bakanlığı onaylı diye geçen ama ilaç demeye bin şahit lazım olan ilaçlar internette satıldığından çok cazip reklamlarla sizleri kandırabiliyor. Siz siz olun sakın bunlara kanmayın.

İn

CİHAN

Kaynak: HaberTürk

Yazar admin

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir