SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü,Ne Zaman Emekli Olurum

İlaç mı önemlidir, yoksa hastanın sağlığına kavuşması mı?

İlaç mı önemlidir, yoksa hastanın sağlığına kavuşması mı?

 İlaç mı önemlidir, yoksa hastanın sağlığına kavuşması mı?

Elbette her ilacın istenmeyen bir de yan etkisi vardır. İnsan çaresiz kalınca, yan etkisine de razı olarak o ilacı alır. Burada belirtmek istediğimiz husus, eğer hastalık ilaç almadan da iyileşebiliyorsa, hastayı ilacın yan etkisinden korumak gerekir. Sonra her hastalığa ilaç vermek çözüm müdür? Çözüm olmadığı bilindiği hâlde ilaç vermeye devam etmek etik midir? Her insan ilaç kullanabilir mi? Elbette ki hayır.

Örneğin, alerjisi ve yüksek tansiyonu veya boyun ağrısı olduğu için ilaç kullanması gerektiği hâlde, böbrek veya karaciğer rahatsızlığı da olduğundan ilaç kullanamayan kimseler vardır.

Bu kişiler ne yapacak? İlaç kullansa böbrek elden gidiyor. Kullanmasa boyun ağrısı dayanılmayacak derecede. Evet, ne yapacak bu insan? Eğer bu insan sağlığına alternatif bir tedaviyle kavuşabiliyorsa, ona ilaç önermenin ne anlamı var?

İnsanların, alternatif tedavi yöntemlerine ve özellikle en bilinen ve etkini olan akupunktur tedavisine koşmalarının ve akupunktur uygulamalarının hızla çoğalmasının en önemli sebeplerinden biri bizce bu gerçektir.

SGK Yorum Kullan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir