Histerik Körlük Neden Olur?

Bir kişinin geçici olarak tamamen görmesini kısıtlayan histerik körlük, herhangi bir travmatik olaydan, hastalık ya da yaralanma gibi sağlık problemlerinden husule gelmektedir. Aslında histerik körlük bir nevi psikolojik durumun sebep olduğu görmedeki engeldir. Kısacası histeri körlüğün birçok nedeni bulunur ancak en çok da histerik körlük anksiyete ya da diğer bazı tip psikolojik travmalar sonucu oluşan bir durumdur.

Histerik körlük yaşaya birisinde histerik körlüğün sebebi araştırıldığı zaman, duygusal karmaşıklık neticesinde beyin ile göz arasındaki görsel iletişimin suni bir biçimde kesilmesine yani görme reseptörlerinin çalışmamasına neden olduğu anlaşılmaktadır. gözlerin bu şekilde geçici görme kaybı yaşaması ekseri adın ve gençlerde ortaya çıkan bir durumdur.

Depresyon ya da duygu durumu bozukluklarının sebep olarak husule getirdiği histerik yani geçici körlük durumunda beyin, sanki gözden hiç bir görüntü sinyali almıyormuş gibi davranmaktadır. Söz konusu neden ortadan kalktığı zaman hastanın görme kusuru da giderilmiş olacaktır.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir