Hipokort krem nasıl kullanılır

Egzama, sedef, frengi, böcek sokmaları yada yanıklar gibi deride meydana gelen sorunlara karşı birebir etkili olan Hipokort krem, doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Her ilaç bilinçsiz olarak kullanıldığı zaman başka sorunlara yol açabilir. Bu nedenle reçete ile eczanelerde satılan Hipokort, reçetede belirtilen veya doktorunuzun uygun gördüğü şekilde kullanılmalıdır.

 

Hipokort krem kullanımı

 

Haricen kullanılan bu krem, kesinlikle göz ile temas etmemeli, gerekmediği sürece kullanılmamalı ve bilhassa çocuklardan uzak tutulmalıdır. Hekim tarafından aksi söylenmediği taktirde çocuklarda çok fazla kullanılması önerilmez. Aynı şekilde yüz bölgesinde ve deri kıvrımlarının olduğu bölgelerde de çok fazla kullanılmamalıdır.

Reçetedeki talimatlara, hekiminizin önerdiği doz ve süreye göre kullanmalısınız. Hipokort krem, kullanılmaya başlandığı zamandan itibaren birkaç gün içinde hiçbir etki sağlamamış ise muhakkak hekime başvurmalısınız. Ayrıca düzenli kullanmadığınız zaman hiçbir etkisini göremezsiniz.

Hipokort krem, ince bir tabaka halinde cilde nazik hareketlerle uygulanmalıdır. Hekiminiz eğer hava almaması için örtü yada bant ile kapatmanızı önermediyse, kesinlikle kremi sürdükten sonra o bölgeyi kapatmayın.

Çocukların bez bölgesinde kullanılacaksa, dar bezler kullanılmalı ve plastik giysiler giydirilmemelidir.

Emzirme yada gebelik döneminde kullanılacak ise doktorunuza danışmalısınız.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir