Hayatını bu şarkıya borçlu!

Fotoğraf sanatçısı Arzu Sandal, Safiye Ayla’nın “Ben seni unutmak için sevmedim” şarkısıyla hayata tutunup, 2 yılda Alzheimer’ı yenen 92 yaşındaki anneannesinin hikayesini kitaplaştırdı.

 Galeri için tıklayınız…

İki yıl önce Alzheimer hastalığına yakalanan ve bu nedenle yemek yiyemeyen, konuşamayan, ihtiyaçlarını göremeyecek hale gelen anneannesinin iyileşme sürecindeki yaşadıklarını fotoğraflayan, Ankara ve Muğla’da sergi açan Arzu Sandal, 35 fotoğraftan oluşan üçüncü sergisini Denizli Makine Mühendisleri Odası Sergi Salonu’nda izlenime sundu. İzmir’de oturan Denizlili fotoğraf sanatçısı Sandal, 92 yaşındaki Saime Emre’nin hikayesini şöyle anlattı: “Anneannem Alzheimer olmasını kabul edemedik.

Doktorlar iki yıl önce umut yok, sabaha ya çıkar ya çıkmaz dedi. Biz de evimizde vefat etsin diye götürdük. Birkaç gün geçti, anneannem vefat etmedi. Gramafondan Safiye Ayla’dan ‘Ben seni unutmak için sevmedim’ şarkısını dinlettim. Mırıldanmaya başladı. Bu sırada hareket edemiyordu. Bir mucize olmuştu. Gözyaşlarına boğulduk. O gün anneannemin bin kare fotoğrafını çektim. Sonra puzzle oynatmaya, resim yaptırmaya başladık. Müzik dinletiyor, sevgi ve şefkatle yaklaşıyorduk. Ve mucizevi bir şekilde iyileşti.”

 

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir