SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü,Ne Zaman Emekli Olurum

Hangi Saatler Aralığınde Denize Girilmeli?

Hangi Saatler Aralığınde Denize Girilmeli?

Yaz aylarının ortalarına doğru gelinmesiyle beraber doktorlardan tatil yapacaklara olan öneriler sıklaştı. Uyarılar üstüne uyarılar söyleyen doktorlar bu kez denizde 1 saat fazla kalınmamasını belirtti.

Denizde 1 saatten fazla kalmak ciltte kurumaya ve çeşitli enfeksiyonlara yol açabiliyor. Tatilde en fazla görülen hastalıkların aşırı sıcaklar ile güneş yanıkları, deniz ve havuz enfeksiyonları ile yaz ishalleri olduğunu belirtti.

Saat 10 ile 16 arası güneşe çıkmanın zararlı olduğunu belirten doktor şunları söyledi :

Bu saatler arasında dışarıda bulunulması gerekiyorsa mutlaka bir şapka beyaz ve uzun kollu vücudunuzu saracak kıyafetler giyinilmelidir. Kapalı koyu renkler giyerseniz güneşi üzerinize çekersiniz buda sizin açınızdan pek sağlıklı olmaz. Hatta bazen serinlemek amacıyla şapkanızı ıslatıp takabilirsiniz. Ancak devamlı ıslatıp takarsanız bu defa farklı bir hastalığa yakalanabilirsiniz şeklinde konuştu.

Aynı şekilde uzun süre suda kalmanın vücudunuza zarar verebileceğini söyleyen sürekli suda kalan birinin örtü tabakasında zedelenmeler meydana gelebilir şeklinde konuştu.Güneş ışınlarından korunmanın en iyi yolu olarak ta kaliteli ve yksek koruyucu faktörlü güneş kremleri kullanmak olduğunu söyledi. Ağzında deri mantarları olan ve tedavi olan veya ilaç kullanan kişilerinde güneşe çıkmamasında yarar vardır şeklinde konuşan doktor bazı mantar ilaçlarının vücuda önemli zararların olabileceğini söylerken ciltte renk değişikliklerine sebep olabilir şeklinde konuştu..

 

CİHAN

Kaynak: HaberTürk

SGK Yorum Kullan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir