Hamilelikte hangi bitki çayları içilebilir

Doğanın mucizeleri diye adlandırılan bitkiler, her derde deva olduğu için birçoğumuz tarafından sık sık mütenevvi şekillerde tüketilmekte ancak en çokta bitki çayı olarak midemize girmektedir. Bitki çaylarının faydalarını yapılan bilimsel araştırmalarla da kanıtlanmış olup uzman kişiler tarafından da tüketilmesi önerilmekte ve bu yüzden de belenme programımızın önemli bir parçası haline gelmektedir.

 

Gebelikte anne adaylarının ne yediklerine ne içtiklerine son derece ihtimam göstermeleri gerekir. Gebelik döneminde vücudun susuz kalmaması da en önemli kurallardan bir tanesidir. Bunun bilincinde olan anne adayları ise bol bol sıvı tüketmeye özen gösterirler. Sıvı ihtiyaçlarının birçoğunu sudan alırken bitki çayları içmeyi de ihmal etmezler. Peki gebelikte hangi bitki çayları içilmelidir diye merak eden anne adaylarına, gebelikte sakıncası olmayan bitki çaylarından bahsedelim.

Gebelik döneminde içilmesi sakıncalı olmayan bitki çayları; ıhlamur, zencefil, papatya, rezene, kuşburnu, yeşil çaydır. Anne adaylarının gebelik boyunca bitki çayları tüketmeleri sağlıkları için son derece faydalıdır. Günde 2 fincandan fazla da tüketilmemesi önerilir. Ayrıca aklınıza gelen her türlü meyvenin çayını tüketmenizde de zarar yoktur.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir