Hamilelik testinin silik çıkması

Gebe olduğunu düşünen birçok bayan kendi imkanları ile hamile olup olmadığını anlamak için eczaneden almış olduğu gebelik testini yapar. Ancak eczaneden alınan gebelik testinin verdiği sonuç her zaman doğru olmadığı gibi silikte çıkabilir. Peki gebelik testi neden silik çıkar ve gebelik testinin silik çıkması ne anlama gelir, buyurun birlikte öğrenelim.

 

Gebelik testinin çok erken bir zamanda uygulanması hatalı sonuç alma ihtimalini oldukça yükseltir. İdrarla yapılan gebelik testinden her zaman doğru sonuç beklenemez. Çünkü testin uygulanma dönemi çok önemlidir. İdrarla gebelik testi yapmak istiyorsanız adet gecikmesinden 3-4 gün sonra yapmalısınız ki, kanda bulunan hamilelik hormonunun seviyesi doğru sonucu vermek için yeterli olabilsin. Aksi durumda kanda bulunan hamilelik hormonu istenilen seviyede olmadığı için gebe olmanıza rağmen test negatif sonuç gösterebilir.

Gebelik testinin silik çıkması da testin erken yapılmasından kaynaklanır. Aslında gebelik testinin silik çıkması hamile olduğunuzu gösterir, ancak az önce bahsettiğimiz gibi hamilelik hormonunun yeterli seviyede olmaması silik bir sonuç almanıza neden olur. Bu gibi durumlarda en yakın sağlık kurumuna giderek kan testi yaptırmanızı öneririz.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir