Gülleme hastalığı nedir

Cilt hastalıkları arasında yer alan gülleme, burun ve yanakalarda görülen bir hastalık türüdür. Gülleme hastalığının ortaya çıkmasında bir çok sebep vardır. Bunlardan en bilindik olanları ve en sık rastlananları; menopoz, güneş, stres ve mide hastalıklarıdır.

Gülleme Belirtileri

 

Yanaklarda ve burun üzerinde kırmızılık şeklinde kendini gösteren gülleme hastalığında bu kızarıklıklar iltihaplı da olabiliyor. Hastanın yüzünde yanma hissi meydana gelir. Bazı hastalarda migren benzeri baş ağrıları da meydana gelmektedir.

Gülleme hastalığı 40 yaş üzeri kişilerde görülen bir hastalık türüdür. Kadın erkek ayırt etmeksizin herkesi hedef alan bir hastalıktır. Kadınların menopoz döneminde meydana gelen ateş basmaları ile daha da artar.

Gülleme Tedavisi

 

Mide rahatsızlıkları ile de ortaya çıkan gülleme hastalığında mide hastalıklarının tedavisi önemlidir. Aynı zamanda beslenmeye de dikkat edilmesi gerekir. Aşırı kahve, çay ve alkol içilmemeli; baharatlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Hastalığın sebebi güneş ve sıcak ise bazı haplar ve kremlerle tedavi edilir. Çoğu zaman doktorun verdiği ilaçlarla tedavisi mümkündür.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir