Gözde Uçuşan Nesneler

Bazı kişilerin göz sağlığındaki bozulmalardan dolayı sanki gözünün içinde cisimler uçuyormuş gibi olur. Cisim, çember, bulutsu, nesne yada nokta olarak şekillenen ve adlandırılan bu sorun görme alanını da etkilemektedir. Genellikle boş bir alana yada duvara bakarken fark edilir. Gözde uçuşan cisimler çoğunlukla orta yaştaki kişilerde görülen bir göz sorunudur.

Gözde uçuşan nesneler, gözün içindeki sıvıda biriken hücrelerdir. Göz içinde yer alan, saydam bir jel olan vitre isimli hücre birikintileri gözün önünde bir şeyler uçuşuyormuş hissi verir. Bu sorun vitrenin kalınlaşıp büzüşmesiyle ortaya çıkar. Buda uçuşan nesnelerin görülmesinin en büyük sebebidir.

Vitrede oluşan bu sorunun sebepleri miyop, göz yaralanmaları, yag lazer tedavisi, katarakt ameliyatı veya göz içindeki iltihaplanmalardır.

Ani oluşan bu sorun için hemen bir uzmana başvurulmalıdır. Çünkü retinada bir yırtılma söz konusu olabilir. Gözünüzde uçuşan nesneleri gördüğünüz zaman bu görüntüyü yok etmek için, bir yukarı bir aşağı bakın. Uçuşan cisimlerin görülmesinin önemli bir sorun olup olmadığının anlaşılması için, göz muayenesi şart.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir