Göz tembelliği çözümsüz değil!

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Deniz Altınbay, ameliyatsız ve ilaçsız bir tedavi yöntemi olarak öne çıkan nörovizyon ile 9-55 yaş arası göz tembelliğinin tedavi edilebileceğini söyledi.

Tıp dilinde “ambliyopi” olarak bilinen ‘göz tembelliği’nin her iki gözde birden veya gözlerden birindeki görme keskinliğinin yüzde 20 ya da daha fazla azalması olarak yorumlandığını kaydeden Altınbay, bu rahatsızlığın en etkili tedavisinin de çocukluk çağında, özellikle 9 yaş altında yapılabileceğini belirtti. Dr. Altınbay, tedavinin iyi gören gözün kapatılarak, diğer gözün çalıştırılması şeklinde yapıldığını anlattı. Op. Dr. Altınbay, “Nörovizyon tedavisinde, özel bir bilgisayar programı ile etkili görsel uyarılar verilerek göz tembelliği giderilebiliyor. Bu yöntem, 20 yıllık bilimsel ve klinik araştırmaların sonucu olup, göz tembelliğinde etkisi kanıtlanmış FDA onaylı bir tedavi yöntemi” ifadesini kullandı.

Nörovizyon’un 9-55 yaş arası göz tembelliği (ambliyopi), düşük dereceli miyopi ve erken presbiyopi (yakın görmesi yeni bozulmuş 40-55 yaş arası hastalar) için uygun olduğunu kaydeden Dr. Altınbay, bu tedavi yönteminin nasıl uygulanacağı konusunda da bilgiler verdi.

Hastaya özel bir CD paket program verildiğini, tedavinin yaklaşık 30-40 seanstan oluştuğunu dile getiren Deniz Altınbay, seansların gün aşırı yapıldığını ve her seansın yaklaşık 30-40 dakika sürdüğünü ifade etti.

Dr. Altınbay, ilk seansın klinikte göz doktoru tarafından uygulandığını ve diğer seansların evde veya uygun bir ortam olursa iş yerinde uygulanabileceğini belirtti.

Tedavinin karartılmış sessiz bir odada bilgisayar ekranından yaklaşık 1.5 metre uzaklıkta oturarak uygulanacağını anlatan Altınbay, kişinin seanslardaki performansının doktoru tarafından izlenebileceğini ve düzenli seanslar ve doktor kontrolleri sonucunda yaklaşık 3 ay içerisinde tedaviden beklenen sonuç alınabileceğini de sözlerine ekledi.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir