Göz Tansiyonunun Bitkisel Tedavisi

Tıpta glokom halk arasında da karasu gibi ismi bulunan göz tansiyonu, yaşın ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkan ve yaşla paralel olarak ilerleyen bir göz sağlığı sorunu olmaktadır. Göz tansiyonunun ortaya çıkma nedeni ise göz içi sıvısının basıncının artması sonucu görme işlevini yerine getirmekle görevli olan sinirlere baskı uygulanmasıdır. Sinirlere uygulanan basınç yüzünden sinirler ihtiyaç duydukları beslenmeyi göremediklerinden işlevlerini yerine getiremez ve böylece görmede azalma ve zamanla da körlük husule gelebilir.

Ömrünüzün sonuna kadar göz tansiyonu ile yaşamak zorunda olmadığınızı hatırlatır ve sizlere alternatif tıptan çözümler sunarız. Doğanın mucizesi olan bin bir derde şifa dağıtan bitkilerle göz tansiyonu sorununuzu da tedavi edebilirsiniz. Göz tansiyonuna bitkisel çözüm arayanlar için işte önerimiz:

Göz tansiyonu için bitkisel kürler

1. Papatya ve biberiyeyi sıcak bir suyun içinde bekletin. Ardından el ile suyu sıkılır ve posa merhem kıvamına gelene kadar içine un eklenir ve sirke ile yoğurulur. Bu karışım ile her saat başı alın ovulur.

2. Bakla iyice ezilir. Ardından tuzlu su ve un ile yoğurulur. Karışıma zeytin yağı eklenir ve lapa haline gelene kadar yoğurulmaya devam edilir. Günde iki defa bu karışım göz üzerine konup göz sarılır.

3. Bakla suda kaynatılır. Kaynatılan su süzülür ve bu su ile günde iki kez alına masaj yapılır. Geçmiş olsun.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir