Göz şişliğine Ne İyi Gelir?

Yoğun bir günün ertesi sabahı az uyumaktan kaynaklanan bir sorun olan göz şişliği, bir takım doğru uygulamalar sonucunda sorun olmaktan çıkabilecek bir problemdir. Göz şişmesi sorunu ile karşılaşan ziyaretçilerimiz için göz şişmesine yapılması gerekenler nelerdir bunlardan bahsedecek ve şiş gözlerden kurtulmanıza muavenet edeceğiz.

Göz şişliği nasıl iner?

 

Öncelikle sabaha şiş gözlerle uyanmak istemiyorsanız eğer, geceden önlemenizi almanızı tavsiye ederiz. Beslenmenize ve uyku düzeninize dikkat ederek ve gece yatmadan önce gözlerinize bakım uygulayarak bu sorunun önüne geçebilmeniz mümkün. Örneğin geceleri alkol almamalı, tuzlu besinlerden uzak durmalı, en az yedi saat uyumaya dikkat etmeli ve göz çevrenize uyumadan önce nemlendirici bakım kremi sürmelisiniz.

Eğer ki tüm bu önerilere dikkat etmenize rağmen yinede sabahları şiş gözlerle karşılaştıysanız o zamanda birkaç uygulama sayesinde gözlerinizin şişliğini indirebilirsiniz. Mesela çiğ patatesi yuvarlak şekilde dilimleyip gözlerinizin üzerine koymalı ve yaklaşık 15 dakika o şekilde beklemelisiniz. Ya da antioksidan içerikli bir kremi göz çevrenize sürebilirsiniz.

Göz şişliğini indirmek için uygulamanız gereken yöntemlerden biride buz masajıdır. Bir parça buzu göz çevrenizde gezdirin veya buz parçalarını naylon bir torbaya koyarak gözünüzün üstünde dayanabildiğiniz kadar tutun. Bir başka göz şişmesine çözüm yöntemi de makyajla şiş gözlerinizi kamuflaj etmektir.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir