Göz Kanseri Öldürücü mü?

Göz çevresinde meydana gelen kanser türlerinden biri de, göz kanseridir. Görme bozukluğuna yol açmakla beraber hastanın yaşamınıda elinden alır. Göz kanseride diğer hastalıklar gibi erken teşhis edilip hemen tedaviye başlanırsa hayatınızı size geri verir.

Göz ve gözün çevresine yerleşen iyi yada kötü huylu kitleler nadir gözükmektedir. Göz çevresi dokularına yerleşen bu tümörler hayati önem taşır.

Göz Tümörü Belirtileri

Gözün açık kısmında meydana gelen tümörler gözle görülebilmektedir. Gözde meydana gelen ve iyileşmeyen yaralar, kapak düşüklüğü, çift görme sorunu, göz kızarıklıkları, gözde büyüme ve çocuklarda göz bebeklerinde beyazlıklar göz kanseri belirtileri arasındadır.

Göz Tümörü Teşhisi

Göz tümörü rutin olarak uygulanan göz muayenesi ile teşhis edilebilmektedir. Doktorunuz gerek görürse göz ultrasonu, renkli dopler ultrason, MR, biyopsi, tomoğrafi, floresan anjiyografi gibi testlerle göz kapağı kanseri teşhisi konur.

Göz Tümörü Tedavisi

Tümörün tipine göre tedavi uygulanmaktadır. İyi veya kötü huylu olması teşhis edildikten sonra röntgen ışınları, ilaçlar, dondurma, lazer, hormonlar, radyoaktif plaklar, geniş yada dar kapsamlı tedavi yöntemleri uygulanır. Tedavide; kanserin yaygınlığı, başka organlara sıçrayıp sıçramaması, büyüklüğü, tipi, yerleştiği bölge, yaş gibi birçok unsur etkilidir.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir